Zamknij

Sumeryjski nośnik pisma klinowego to? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" [24.06]

Jolanta Waligóra
24.06.2019 11:24
Sumeryjski nośnik pisma klinowego to? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" [24.06]
fot. Bartosz KRUPA/East News

Sumeryjski nośnik pisma klinowego to? - pytanie z "Milionerów" za 1000 zł sprawiło uczestnikowi niemały problem. Gracz przed udzieleniem odpowiedzi skorzystał z koła ratunkowego. Poniżej przedstawiamy prawidłową odpowiedź na pytanie z "Milionerów" 24.06, co jest sumeryjskim nośnikiem pisma klinowego. 

Sumeryjski nośnik pisma klinowego to? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" 24.06, które sprawiło uczestnikowi niemały problem, można znaleźć poniżej.

Sumeryjski nośnik pisma klinowego to? - pytanie z "Milionerów" 24.06

Sumeryjski nośnik pisma klinowego to? Takie pytanie za 1000 zł w "Milionerach" 24 czerwca usłyszał uczestnik teleturnieju Jakub Olik z Gdyni. Tradycyjnie do wyboru miał cztery odpowiedzi:

A - zwoje pergaminu

B - jedwab

C - papirus

D - gliniane tabliczki

Odpowiedź na pytanie, co jest sumeryjskim nośnikiem pisma klinowego z "Milionerów"sprawiło graczowi niemały kłopot. Uczestnik nie był pewien, która odpowiedź jest poprawna. W związku z tym postanowił wykorzystać koło ratunkowe - pytanie do publiczności. Zdecydowana większość publiczności, bo aż 76%, zagłosowała za odpowiedzią D, czyli gliniane tabliczki. Uczestnik zdecydował się posłuchać publiczności i zaznaczył odpowiedź D.

Milionerzy: sumeryjski nośnik pisma klinowego - ODPOWIEDŹ

Gracz posłuchał publiczności i zaznaczył wariant D. Poprawną odpowiedzią na pytanie o sumeryjski nośnik pisma klinowego były właśnie gliniane tabliczki. Uczestnik, dzięki zaznaczeniu poprawnej odpowiedzi, gra dalej.

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie Who Wants to Be a Millionaire? Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

RadioZET.pl/JW