Zamknij

Super Bowl rozrywany jest o mistrzostwo - pytanie i odpowiedź [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
19.09.2019 14:08
Super Bowl rozrywany jest o mistrzostwo - pytanie i odpowiedź [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA/East News

Super Bowl rozrywany jest o mistrzostwo? Takie pytanie usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem będzie można obejrzeć w czwartek, 19 września 2019 roku. Poniżej zamieszczamy prawidłową odpowiedź na pytanie, o jakie mistrzostwo rozgrywany jest Super Bowl i jej wyjaśnienie.

Super Bowl rozgrywany jest o mistrzostwo - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie z popularnego programu TVN oraz jej wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy szczegółowe informacje.

Super Bowl rozgrywany jest o mistrzostwo - Milionerzy

Pytanie z "Milionerów", o jakie mistrzostwo rozgrywany jest Super Bowl, usłyszał jeden z uczestników popularnego teleturnieju TVN. Odcinek z udziałem gracza wyemitowany zostanie w czwartek, 19 września 2019 roku. Tradycyjnie uczestnik do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiają się następująco:

A - w piłce nożnej

B - w tenisie

C - w futbolu amerykańskim

D - w hokeju na trawie

Milionerzy - Super Bowl rozgrywany jest o mistrzostwo [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z programu "Milionerzy", o jakie mistrzostwo rozgrywany jest Super Bowl, jest odpowiedź C, w futbolu amerykańskim.

Super Bowl to finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi National Football League (NFL), będący najważniejszym sportowym wydarzeniem roku w Stanach Zjednoczonych. Całość ceremonii określana jest jako Super Bowl Sunday w skrócie Super Sunday i stała się nieformalnym amerykańskim świętem narodowym. Dzień finału jest także drugim, po Święcie Dziękczynienia, dniem z największą ilością spożytego jedzenia w Stanach Zjednoczonych.

RadioZET.pl/JW