Zamknij

Świadectwa maturalne 2019 - kiedy odbiór świadectw dojrzałości w szkołach?

Karolina Piotrowska
01.07.2019 11:42
Świadectwa maturalne 2019 - kiedy odbiór świadectw dojrzałości w szkołach?
fot. MARIUSZ KAPALA / Gazeta LUBUSKA / East News

Wielu uczniów, którzy zakończyli już swoje egzaminy maturalne, z niecierpliwością oczekują teraz na ogłoszenie wyników. Sprawdzamy, od kiedy będzie można odbierać świadectwa maturalne oraz gdzie to zrobić.

Od kiedy można odbierać świadectwa maturalne 2019 i gdzie można to zrobić? Sprawdzamy terminy oraz informacje dla uczniów, którzy z niecierpliwością czekają na moment ogłoszenia wyników matur i rozdania świadectw dojrzałości.

Matura - wyniki 2019: o której godzinie i gdzie będzie można je sprawdzić online?

Świadectwa maturalne 2019 - kiedy odbiór i rozdanie wyników matur?

Wyniki matury 2019 uczniowie będą mogli poznać w czwartek, 4 lipca 2019 roku. W tym dniu zdający będą mogli dowiedzieć się, jak poszły im majowe egzaminy oraz ocenić swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia. W tym samym dniu wydawane będą świadectwa maturalne 2019.

Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy zdali egzamin dojrzałości, dostaną świadectwo maturalne oraz jego odpis. Dokument jest oficjalnym potwierdzeniem wyników uzyskanych podczas egzaminów maturalnych.

Wyniki matur 2019: jak sprawdzić? Kiedy będą? Jak się zalogować?

Jak i gdzie odebrać świadectwo maturalne 2019?

Zdający mogą odebrać świadectwa maturalne 2019, aneksy i informacje o wynikach w szkole, w której zdawali egzamin. Najczęściej dokumenty wydawane są w sekretariacie danej placówki.

Świadectwo maturalne 2019 wydaje się za poświadczeniem odbioru. Jeśli uczeń nie może osobiście odebrać dokumentów, inna osoba (najlepiej rodzic) musi posiadać odpowiednie upoważnienie.

Jak czytamy w serwisie Prawo.pl, odbioru świadectwa dojrzałości może dokonać pełnoletnia osoba upoważniona przez absolwenta. Do odebrania świadectwa nie jest wymagane upoważnienie notarialne. 

Matura poprawkowa 2019 - kiedy egzaminy poprawkowe i kto je pisze? [DATA]

Maturzyści, którym nie udało się zdać egzaminu z przedmiotów obowiązkowych, będą musieli podejść do poprawki w sierpniu. Dopiero po uzyskaniu odpowiednich wyników i poprawieniu matury, będą mogli odebrać swoje świadectwo maturalne. Termin wydania świadectw i aneksów uczniom zdającym maturę poprawkową został wyznaczony na środę, 11 września 2019 roku.

RadioZET.pl/prawo.pl/KP