Zamknij

Świadectwa maturalne 2020 - kiedy odbiór świadectw dojrzałości w szkołach?

11.08.2020 11:00
Świadectwa maturalne 2020 - kiedy odbiór świadectw dojrzałości w szkołach
fot. LUKASZ KACZANOWSKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Wielu uczniów, którzy zakończyli już swoje egzaminy maturalne, z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników. Sprawdzamy, od kiedy będzie można odbierać świadectwa maturalne oraz gdzie to zrobić.

Od kiedy można odbierać świadectwa maturalne 2020 i gdzie można to zrobić? Sprawdzamy terminy oraz informacje dla uczniów, którzy z niecierpliwością czekają na moment ogłoszenia wyników matur i rozdania świadectw dojrzałości.

Świadectwa maturalne 2020 - kiedy odbiór i rozdanie wyników matur?

Wyniki matury 2019 uczniowie mogli poznać we wtorek, 11 sierpnia 2020 roku. W tym dniu zdający mogli dowiedzieć się, jak poszły im czerwcowe egzaminy oraz ocenić swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia. W tym samym dniu wydawane są również świadectwa maturalne 2020.

Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy zdali egzamin dojrzałości, dostaną świadectwo maturalne oraz jego odpis. Dokument jest oficjalnym potwierdzeniem wyników uzyskanych podczas egzaminów maturalnych.

Jak i gdzie odebrać świadectwo maturalne 2020?

Zdający mogą odebrać świadectwa maturalne 2020, aneksy i informacje o wynikach w szkole, w której zdawali egzamin. Najczęściej dokumenty wydawane są w sekretariacie danej placówki.

Świadectwo maturalne 2020 wydaje się za poświadczeniem odbioru. Jeśli uczeń nie może osobiście odebrać dokumentów, inna osoba (najlepiej rodzic) musi posiadać odpowiednie upoważnienie.

Jak czytamy w serwisie Prawo.pl, odbioru świadectwa dojrzałości może dokonać pełnoletnia osoba upoważniona przez absolwenta. Do odebrania świadectwa nie jest wymagane upoważnienie notarialne. 

Maturzyści, którym nie udało się zdać egzaminu z przedmiotów obowiązkowych, będą musieli podejść do poprawki w sierpniu. Dopiero po uzyskaniu odpowiednich wyników i poprawieniu matury, będą mogli odebrać swoje świadectwo maturalne.

RadioZET.pl/prawo.pl