Zamknij

Świąteczna iluminacja w Warszawie 2019 - kiedy pojawią się lampki na ulicach?

Karolina Piotrowska
20.11.2019 12:22
Iluminacja - Warszawa 2019: kiedy pojawią się świąteczne lampki na ulicach?
fot. Facebook / Miasto Stołeczne Warszawa

Kiedy świąteczna iluminacja w Warszawie 2019? Data została już oficjalne ogłoszona! Dla tych, którzy uwielbiają czuć klimat Świąt Bożego Narodzenia, sprawdzamy, gdzie i od kiedy do kiedy będzie można oglądać iluminację w Warszawie 2019, jak będzie wyglądać i jakie inne atrakcje planowane są na dzień, w którym rozbłysną lampki i choinka na placu Zamkowym.

Iluminacja - Warszawa 2019: kiedy pojawią się świąteczne lampki na ulicach? Gdzie będzie można je oglądać? Jak będzie wyglądać i kiedy rozbłyśnie choinka na placu Zamkowym? Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje oraz kiedy świąteczna iluminacja w Warszawie 2019 rozbłyśnie i przyozdobi miasto.

Dni wolne od pracy 2020 - KALENDARZ dni wolnych, świąt i długich weekendów

Świąteczna iluminacja - Warszawa 2019: kiedy pojawią się lampki na ulicach?

Co roku w grudniu ulice stolicy przyozdabiają lampki i specjalne instalacje, które mają wprawić mieszkańców i turystów w wyjątkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia. Jest to iluminacja w Warszawie i tradycyjnie pojawia się ona na początku grudnia.

Już kilka tygodni wcześniej wiele osób zastanawia się, kiedy świąteczna iluminacja rozbłyśnie w Warszawie 2019. Data została już oficjalnie ogłoszona i znamy dokładny dzień, od kiedy będzie można podziwiać instalacje. Iluminacja w Warszawie 2019 pojawi się na ulicach już w sobotę, 7 grudnia 2019 roku.

Niestety, nie jest jeszcze znana dokładna godzina, kiedy rozbłyśnie choinka na placu Zamkowym. Prawdopodobnie będą to późne godziny popołudniowe, kiedy już zacznie się robić ciemno. Dzięki temu ten moment, w którym zaświeci się po raz pierwszy cała iluminacja w Warszawie jest jeszcze bardziej wyjątkowy.

Jeśli tylko pojawią się szczegółowe informacje i harmonogram, zamieścimy go w tym artykule.

Świąteczne metro - Warszawa 2019: kiedy będzie, jak wygląda i jak na nie trafić?

Gdzie oglądać świąteczną iluminację w Warszawie 2019?

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, na jakich ulicach świąteczna iluminacja w Warszawie pojawi się w 2019 roku. Co roku jednak główną osią jest tzw. Trakt Królewski - od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu. Iluminacją zostają też rozświetlone Stare Miasto, Al. Jerozolimskie (od Dworca Centralnego do ronda Waszyngtona, wraz z mostem Poniatowskiego), al. Solidarności (od pl. Bankowego do pl. Wileńskiego wraz z mostem Śląsko-Dąbrowskim), plac Bankowy, ul. Marszałkowska (od ul. Królewskiej do pl. Konstytucji, wraz z placem), ul. Świętokrzyska (od ronda ONZ do ul. Marszałkowskiej), ul. Mokotowska i ul. Targowa.

Więcej informacji i szczegółów dotyczących atrakcji poznamy prawdopodobnie za jakiś czas. Będziemy na bieżąco aktualizować ten artykuł.

Mikołajki 2019 - kiedy wypadają? Data, ciekawostki, zwyczaje i legenda

Warszawska iluminacja zimowa jest największą w Polsce i jedną z najbardziej okazałych w Europie. Co roku wydarzenie gromadzi tysiące Warszawiaków i turystów, którzy chcą zobaczyć m.in. ogromną choinkę na placu Zamkowym, a następnie udać się na wyjątkowy w tym czasie spacer Traktem Królewskim. Prawdopodobnie jak co roku świąteczną iluminację w Warszawie 2019 będzie można podziwiać do pierwszych dni lutego 2020 roku.

RadioZET.pl/KP