Zamknij

Świąteczna iluminacja w Warszawie 2020 - kiedy lampki na ulicach? [DATA, TERMIN]

04.12.2020 13:35
Świąteczna iluminacja w Warszawie 2020 - kiedy lampki na ulicach? [DATA, TERMIN]
fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/EASTNEWS

Świąteczna iluminacja w Warszawie w 2020 roku tradycyjnie rozbłyśnie na początku grudnia. Lampki i specjalne instalacje, które będzie można spotkać na wybranych ulicach stolicy, z pewnością wprawią mieszkańców miasta w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Szczegółowe informacje na temat tego, kiedy świąteczna iluminacja w Warszawie 2020, można znaleźć poniżej.

Świąteczna iluminacja, Warszawa 2020 - kiedy pojawią się lampki na ulicach stolicy? Gdzie rozbłysną światełka? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, kiedy świąteczna iluminacja w Warszawie w 2020 roku.

Świąteczna iluminacja, Warszawa 2020 - kiedy lampki na ulicach? [DATA, TERMIN]

Dobra wiadomość dla wszystkich osób, które od dawna zastanawiają się, kiedy świąteczna iluminacja rozbłyśnie w Warszawie w 2020 roku - data pojawienia się lampek na ulicach stolicy jest już znana. Świąteczna iluminacja, czyli lampki i specjalne instalacje rozbłysną w pierwszy weekend grudnia, czyli 5-6.12 (sobota i niedziela). Prawdopodobnie - tak jak w ubiegłych latach - będzie można podziwiać ją do pierwszych dni lutego. 

Mikołajki 2020 – kiedy wypadają i jak obchodzimy je w Polsce? [DATA, ZWYCZAJE]

Rokrocznie na początku grudnia odbywa się także uroczysta inauguracja zimowej instalacji, podczas której zapalana jest choinka na Placu Zamkowym. W 2020 roku bardzo możliwe, że władze stolicy zadecydują o nieorganizowaniu tej imprezy. Jak podaje portal Warszawa.naszemiasto.pl, będzie to zależało nie tylko od warunków sanitarnych, ale też od decyzji finansowych. 

Świąteczna iluminacja w Warszawie 2020 - gdzie oglądać?

Świąteczna iluminacja w Warszawie w 2020 będzie nieco różnić się tego, jak to wyglądało w poprzednich latach. Warszawa.naszemiasto.pl informuje, że tegoroczna iluminacja będzie skromniejsza.

Lampki rozbłysną na Traktacie Królewskim oraz na Nowodworach na Białołęce. Zapalona zostanie również choinka na Placu Zamkowym. Światełek natomiast nie będzie m.in. na Marszałkowskiej, Targowej, Alei Solidarności, Placu na Rozdrożu oraz na Alejach Jerozolimskich.

RadioZET.pl