Zamknij

Świąteczne metro 2019 - rozkład jazdy, godziny kursowania [WARSZAWA]

Jolanta Waligóra
05.12.2019 15:35
Świąteczne metro 2019 - rozkład jazdy, godziny kursowania [WARSZAWA]
fot. Sylwia Olszewska/East News

Rozkład jazdy świątecznego metra 2019 i godziny kursowania to informacje, których poszukuje wielu mieszkańców Warszawy. Pasażerowie metra w wybrane dni będą mogli podróżować specjalnie przyozdobionymi świątecznie wagonami. Sprawdzamy, jak trafić na świąteczne metro, jaki jest rozkład jazdy i godziny kursowania oraz co wiadomo na ten temat.

Świąteczne metro 2019 - rozkład jazdy, godziny kursowania. Odpowiadamy na pytania: kiedy w Warszawie, jak na nie trafić, jak będzie wyglądać i sprawdzamy, co wiadomo o świątecznym metrze.

6 grudnia 2019 - wolne od szkoły i pracy w Mikołajki czy jednak nie? [ZWYCZAJE]

Świąteczne metro 2019: rozkład jazdy, godziny kursowania [WARSZAWA]

Świąteczne metro 2019 w Warszawie ruszy w Mikołajki, czyli w piątek 6 grudnia. Specjalnie przyozdobionymi świątecznie wagonami będzie można jeździć do 20 grudnia 2019 roku. Godziny kursowania świątecznego metra 2019 i rozkład jazdy niestety nie zostały jeszcze podane. Jeśli tylko pojawi się taka informacja, zamieścimy ją w tym artykule. Wiadomo jednak, że 6 grudnia pociągi będą kursowały zarówno na I jak i II linii metra prawdopodobnie od ok. 9.00 do 20.00, a w następnych dniach - od ok. 7.00 do 20.00.

Warszawa przygotowuje się na święta. Miła niespodzianka dla pasażerów

Świąteczny pociąg metra 2019 - jak będzie wyglądać świąteczne metro?

Świąteczne metro 2019 będzie ozdobione zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Dodatkowo w tym roku uruchomione zostaną świąteczne pociągi w dwóch odsłonach. Na linii M1 będzie kursował świąteczny skład serii 81, a na M2 – Inspiro. Na wagonach Inspiro, poza świątecznymi ozdobami, znajdą się także motywy warszawskie: syrenka, most Świętokrzyski, Kolumna Zygmunta i Stare Miasto. 

W Mikołajki pasażerowie świątecznego metra 2019 będą częstowani cukierkami i pierniczkami. Tego dnia spotkać będzie można hostessy i pracowników metra ze słodkim poczęstunkiem także na wybranych stacjach.

Wierszyki dla Mikołaja - krótkie i śmieszne wierszyki na spotkanie z Mikołajem

RadioZET.pl/JW/KP