Zamknij

Światełko dla nauczycieli - o co chodzi, kiedy, gdzie i o której akcja? [WARSZAWA]

Jolanta Waligóra
12.04.2019 15:12
Światełko dla nauczycieli - o co chodzi, kiedy, gdzie i o której akcja? [WARSZAWA]
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/EASTNEWS

"Światełko dla nauczycieli" w Warszawie odbędzie się już na początku kwietnia. Akcja ma na celu wsparcie nauczycieli w ich strajku i pokazanie, jak wiele osób popiera trwające od kilku dni protesty. O co chodzi w akcji "światełko dla nauczycieli" i na kiedy jest zaplanowana? Szczegółowe informacje zamieszczamy poniżej.

Światełko dla nauczycieli - WARSZAWA: o co chodzi w akcji? Kiedy się odbędzie? Gdzie będzie mieć miejsce? O której godzinie? W jakich jeszcze miastach? Odpowiadamy na zadawane pytania, sprawdzamy szczegółowe informacje o "światełku dla nauczycieli" i wyjaśniamy, o co w nim chodzi.

Strajk nauczycieli: kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Kiedy idą do szkoły po strajku?

"Światełko dla nauczycieli" - WARSZAWA: o co chodzi w akcji?

"Światełko dla edukacji", bo tak inaczej nazywa się akcję "światełko dla nauczycieli" to wydarzenie, które organizowane jest w kilku miastach w Polsce na początku kwietnia. Akcja ma na celu wsparcie nauczycieli w ich strajku i pokazanie, jak wiele osób popiera trwające od kilku dni protesty. W opisie wydarzenia figurującego pod nazwą "światełko z wykrzyknikiem dla nauczycieli!" na Facebooku czytamy:

Blisko 75% szkół strajkuje.
Wesprzyjmy nauczycieli! BĄDŹMY RAZEM NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE I RODZICE!
Oni nas potrzebują!
Nauczyciele!
NIE ŁAMCIE SIĘ!
WYTRWAJCIE!

Poza Warszawą "światełko dla nauczycieli" odbyło się m.in. w Poznaniu, Toruniu, Łodzi czy Wrocławiu.

Czy wakacje 2019 będą skrócone przez strajk nauczycieli? [WYJAŚNIENIE]

Kiedy "światełko dla nauczycieli", gdzie i o której godzinie? [WARSZAWA]

Wiele osób popierających strajk pedagogów zastanawia się także, kiedy "światełko dla nauczycieli" w Warszawie się odbędzie. Akcja zaplanowana jest na piątek, 12 kwietnia. Wydarzenie będzie mieć miejsce na Placu Zamkowym. Start o godzinie 19:00.

Zagłosuj

Popierasz strajk nauczycieli?

Liczba głosów:

Przypominamy, że strajk nauczycieli rozpoczął się w poniedziałek, 8 kwietnia i potrwa do odwołania. Strajk nauczycieli został wywołany, bo, jak twierdzi ZNP, podwyżki zapowiadane przez minister edukacji Annę Zalewską są stanowczo zbyt niskie. Szefowa MEN zaoferowała wzrost płacy zasadniczej nauczycieli w 2019 roku - od 121 do 166 zł brutto, w zależności od stopnia awansu zawodowego. Według ZNP od 100 do 200 zł podwyżki to zbyt mało. Działacze oczekują podwyżki o około 1000 złotych. 

Strajk nauczycieli 2019: postulaty. Jakie są postulaty ZNP? Jakie były propozycje rządu?

RadioZET.pl/JW