Zamknij

Światełko do Nieba dla Jurka Owsiaka – kiedy, gdzie i o co chodzi w akcji?

Redakcja
18.01.2019 13:15
Światełko do Nieba dla Jurka Owsiaka – kiedy, gdzie i o co chodzi w akcji?
fot. Lukasz Klos/REPORTER/EASTNEWS

Światełko do Nieba dla Jurka Owsiaka - taką akcję zapowiedział Filip Chajzer w związku z rezygnacją Jurka Owsiaka ze stanowiska prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kiedy, gdzie i o której godzinie? Szczegółowe informacje o Światełku do Nieba, zamieszczamy poniżej.

Światełko do Nieba dla Jurka Owsiaka - kiedy odbędzie się akcja? O której godzinie? Gdzie będzie mieć miejsce? O co w niej chodzi? Odpowiadamy na pojawiające się pytania i przedstawiamy najważniejsze informacje na temat planowanego Światełka do Nieba dla Jurka Owsiaka.

Światełko do Nieba dla Jurka Owsiaka - o co chodzi w akcji?

Rezygnacja Jurka Owsiaka ze stanowiska prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spotkała się z dużym odzewem. Wielu internautów nie może pogodzić się z tą decyzję. W sieci trwa właśnie akcja #Murem za Owsiakiem - w ten sposób miliony osób okazują swoje wsparcie dla szefa WOŚP. Ponadto pojawiły się specjalne petycje "NIE dla odejścia Jurka Owsiaka", które do tej pory podpisało kilkaset tysięcy osób.

W sprawę zaangażowały się także osoby publiczne, m.in. Filip Chajzer, uczestnik Ameryki Express, który organizuje Światełko do Nieba dla Jurka Owsiaka

Kiedy i gdzie Światełko do Nieba dla Jurka Owsiaka?

Światełko do Nieba dla Jurka Owsiaka w Warszawie odbędzie się dokładnie tydzień po finale WOŚP 2019 - w niedzielę, 20 stycznia. Akcja będzie mieć miejsce na Placu Defilad. Oczywiście Światełko do Nieba dla Jurka Owsiaka rozpocznie się o godzinie 20:00. Wtedy też uczestnicy akcji odpalą zimne ognie.

"Nie może nie być Orkiestry, nie może nie być Jurka w orkiestrze. Moja propozycja jest taka. W niedzielę 20.01.2019 - tydzień po 27 finale Wielkiej Orkiestry spotkajmy się w Warszawie na Placu Defilad (i być może innych miastach) żeby powiedzieć Jurkowi DZIĘKUJĘ za te 27 lat. O 20:00 odpalimy zimne ognie. Takie nasze światełko do nieba. Dajmy mu wiatr w żagle. Niech gra tak jak obiecał do końca świata i jeden dzień dłużej." - czytamy w poście Filipa Chajzera na Instagramie.

RadioZET.pl/JW