Zamknij

Światowy dzień czekolady: kiedy wypada? Jak się go obchodzi? [TERMIN, SZKOŁA, PRZEDSZKOLE]

Paweł Żurek
05.07.2019 16:00
Sprawdzamy, kiedy wypada  światowy dzień czekolady w 2019 roku, a także jak obchodzi się go obchodzi w szkole i przedszkolu
fot. pixabay.com

Światowy dzień czekolady to jedna z ulubionych uroczystości wszystkich wielbicieli słodyczy. Sprawdzamy, kiedy wypada światowy dzień czekolady w 2019 roku, a także jak obchodzi się go obchodzi w szkole i przedszkolu.

Światowy dzień czekolady wypada już niebawem. Fanów czarnego smakołyku nie trzeba zachęcać do tego, by obchodzić tę uroczystość, więc sprawdzamy kiedy wypada dzień czekolady, a także jak się świętuje dzień czekolady w szkole i przedszkolu.

>> Niedziele handlowe 2019 - KALENDARZ: kiedy sklepy będą czynne w niedzielę? [TERMINARZ]

>> Niedziela handlowa LIPIEC 2019 - KALENDARZ. Kiedy sklepy będą otwarte? [WYKAZ]

Światowy dzień czekolady: kiedy wypada? [TERMIN]

Światowy dzień Czekolady to uroczystość, którą obchodzi się co roku z okazji rocznicy wprowadzenia jej do Europy. Wypada ona 7 lipca.

 Jeszcze zanim czekolada została sprowadzona do Europy przez Krzysztofa Kolumba znali ją Majowie.

>> Netflix: nowości na LIPIEC 2019 - nowe seriale i filmy [PREMIERY 2019]

Światowy dzień czekolady: 7 lipca 2019

Światowy dzień czekolady, który wypada 7 lipca 2019 roku, to niezwykła uroczystość dla wszystkich  wielbicieli tych słodyczy. W wielu miastach zostały zaplanowane imprezy towarzyszące, których tematem głównym jest właśnie czekolada.

>> 7 lipca 2019 - niedziela handlowa czy nie? [SKLEPY OTWARTE 07.07]

Światowy dzień czekolady w szkole i przedszkolu

Światowy dzień czekolady obchodzą wielbiciele tego smakołyku na całym świecie. Uroczystość jest też wspominana w szkołach i przedszkolach. Najmłodszych uczniów w trakcie światowego dnia czekolady uczy się sposobów wyroby czekolady i produktów, które są z niej stworzone.

RadioZET.pl/PZ