Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Święto Chrztu Polski - dzień wolny od pracy 14 kwietnia czy nie?

22.02.2019 14:46

Czy nowe święto państwowe Chrztu Polski 14 kwietnia to dzień wolny od pracy czy jednak nie? Sprawdzamy informacje na temat nowego święta w kalendarzu i czy jest to dzień ustawowo wolny od pracy i od szkoły.

Święto Chrztu Polski - dzień wolny od pracy 14 kwietnia czy nie? fot. Shutterstock

Nowe święto państwowe Chrztu Polski 14 kwietnia - dzień wolny od pracy i od szkoły czy jednak nie? Sprawdzamy, czy nowe święto 14 kwietnia to dzień ustawowo wolny od pracy czy jest to normalny dzień roboczy.

» Będzie nowe święto państwowe? Sejm zajmie się projektem ustawy

Nowe święto 14 kwietnia - wolne od pracy czy nie?

Nowe święto Chrztu Polski wypada 14 kwietnia. Choć zostało ono ustanowione świętem państwowym, nie jest to jednocześnie dzień ustawowo wolny od pracy. Tego dnia wszystkie sklepy, kawiarnie i inne zakłady pracy będą czynne.

Co więcej, 14 kwietnia w 2019 roku to niedziela handlowa, więc tego dnia sklepy będą otwarte w ustalonych przez siebie godzinach pracy.

» Niedziele handlowe 2019 - KALENDARZ: kiedy sklepy będą czynne w niedzielę? [TERMINARZ]

Święto Chrztu Polski - wolne od pracy i od szkoły 14 kwietnia 2019 roku?

Nowe święto państwowe 14 kwietnia nie jest także dniem wolny od szkoły. Dodatkowo w 2019 roku Święto Chrztu Polski wypada w niedzielę, więc uczniowie nie będą mieli tego dnia lekcji.

Ustawa głosi, że dzień 14 kwietnia ustanawia się Świętem Chrztu Polski w celu upamiętnienia tego wydarzenia, "zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego".

» Chrzest Polski - kiedy nowe święto państwowe? [DATA, INFORMACJE]

RadioZET.pl/KP

Oceń