Zamknij

Sylwester 2017: kiedy jest, w jaki dzień wypada?

Redakcja
11.12.2017 12:03
Sylwester 2017: kiedy wypada ostatni dzień roku?
fot. Pixabay.com

Kiedy wypada Sylwester 2017 i w jaki dzień tygodnia? Ile jeszcze jeszcze dni do ostatniej nocy 2017 roku i w jaki dzień wypada noc sylwestrowa? Sprawdzamy kalendarz końcówki grudnia!

Tegoroczny Sylwester zapowiada się niezwykle hucznie! Z gąszczy snutych planów wybija się pytanie o to, kiedy dokładnie wypada Sylwester 2017, by ewentualnie móc wydłużyć sobie ten beztroski czas noworocznej zabawy.

 Sylwester 2017: kiedy jest? [TERMIN]

Tegoroczny układ Świąt Bożego Narodzenia, a co za tym idzie i Sylwestra 2017, różni się od zeszłorocznej konfiguracji. Tegoroczny Sylwester wypada dokładnie w niedzielę, tj. 31 grudnia 2017. Jak co roku, Sylwester wypada w ten sam dzień, co Wigilia Świąt Bożego Narodzenia.

Tradycja obchodów dnia św. Sylwestra zapoczątkowana została na przełomie XIX i XX wieku. Początkowo było to jedynie święto elit, dopiero później przeniosło się także do uboższych grup społecznych.

W momencie, gdy zastanawiamy się,kiedy wypada Sylwester 2017, przypomnijmy sobie datę tegorocznej Wigilii. To nam na pewno pomoże w zapamiętaniu tego dnia.

Sylwester i Nowy Rok, jak co roku, stanowią idealną bazę do wydłużenie sobie przerwy świątecznej. W tym roku Nowy Rok wypadać będzie w poniedziałek, 1 stycznia 2018. Kolejny wolnym dniem będzie Święto Trzech Króli, które w tym roku wypada niestety w sobotę.

RadioZet.pl/JH