Zamknij

Sylwester miejski 2017/18: Wrocław, Gdańsk, Poznań - lista sylwestrów miejskich

Redakcja
04.12.2017 14:30
Sylwester miejski 2017/18: gdzie wybrać się na sylwestra?
fot. Pixabay

Sylwester miejski 2017/2018 to świetna alternatywna lub urozmaicenie dla tradycyjnych imprez sylwestrowych organizowanych w domowym zaciszu. Lista zaplanowanych sylwestrów miejskich nieustannie wzbogaca się o nowe pozycje. Prezentujemy te najciekawsze z nich!

Sylwester miejski to świetna okazja do spędzenia tej wyjątkowej nocy pod gołym niebem. Podczas oczekiwania na północ, widzów rozgrzewać będą największe gwiazdy muzyki polskiej i światowej, a minuty upływać będą w rytm ich największych przebojów.

Sylwester miejski 2017/18: Wrocław

Dokładne szczegóły dotyczące Sylwestra miejskiego we Wrocławiu 2017 nie są jeszcze znane, jednak jak podają lokalne władze, impreza zapowiada się hucznie. Wystąpić mają jedynie lokalne gwiazdy, szeroko rozpoznawalne we Wrocławiu i okolicy. Jak podaje reżyser zaplanowanego widowiska, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol, na scenie ma pojawić się jeden zespół z Ukrainy. Umotywowane jest to sporą grupą mniejszościową Ukraińców, którzy także powinni mieć swoją reprezentację podczas Sylwestra we Wrocławiu 2017

Sylwester na wrocławskim rynku nie będzie najprawdopodobniej transmitowany przez żadną ze stacji. Umotywowane jest to odstąpieniem telewizji TVP od podpisania umowy z Wrocławiem, na rzecz transmisji imprezy sylwestrowej w Zakopanem. Zmiany czekają Wrocław także pod kątem organizacji imprezy sylwestrowej - podczas Sylwestra 2017/2018 we Wrocławiu, ustawiona ma być tylko jedna scena, nie dwie - jak to miało miejsce w przypadku imprezy sylwestrowej 2016.

Sylwester miejski 2017/18: Gdańsk

Gdańska noc sylwestrowa 2017, podobnie jak miało to miejsce podczas poprzednich edycji, odbędzie się na Targu Węglowym. Gdański Sylwester rozpocznie się około godziny 22:00 i uświetnią występy gwiazd takich jak zespół De Mono. Muzycy będą świętowali 30-lecie istnienia zespołu. Podczas gdańskiej nocy sylwestrowej 2017/2018 przewidziano również wiele ciekawych atrakcji i konkursów, a także 15-minutowy pokaz sztucznych ogni, tuż po północy.

Jak podają lokalne władze, sztuczne ognie najlepiej widoczne będą ze szczytu Góry Gradowej, tuż przy śródmieściu. Gdański zakład komunikacji miejskiej przewidział dodatkowe kursy autobusów i tramwajów, które mają ułatwić mieszkańcom powrót z sylwestrowej imprezy.

Sylwester miejski 2017/18: Poznań

Tegoroczny miejski sylwester w Poznaniu zapowiadany jest niezwykle hucznie. Organizatorzy imprezy - miasto i Estrada Poznańska - obiecują, że zamienią plac Wolności w największy parkiet taneczny w mieście. Na placu ma stanąć 10-metrowa scena, na której ma zagrać aż 4 DJ-ów. Hasłem poznańskiej imprezy sylwestrowej 2017/2018 jest "Hit za hitem".

Organizatorzy imprezy stawiają sobie za cel dobrą zabawę i luźną atmosferę podczas przygotowywanego przez nich widowiska. Dodają, że poznaniacy będą mogli się bawić w rytm dobrze znanej muzyki - szczegółów jednak nie zdradzają i pozostawiają wykonawców wciąż w sferze domysłów. Podczas Sylwestra miejskiego w Poznaniu, zgromadzeni mieszkańcy będą mogli obejrzeć pokaz sztucznych ogni. Fajerwerkowe show zapowiadane jest jako największy tego typu pokaz w historii miasta. Kolorem przewodnim imprezy sylwestrowej w Poznaniu ma być kolor biały. 

RadioZet.pl/sylwestrowo.pl/JH