Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Ewelina Pacyna, Michał Adamski
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Szadź - OBSADA: kto zagra w serialu i kiedy premiera w TVN? [DATA, ZWIASTUN]

06.11.2019 13:40

Serial "Szadź" będzie miał swoją premierę wiosną 2020 roku, a szczegóły dotyczące produkcji powoli zostają ujawniane. Serial TVN powstanie na podstawie powieści kryminalnej Igora Brejdyganta o tym samym tytule. Sprawdzamy, co wiadomo o obsadzie serialu "Szadź" i kiedy premiera.

Szadź - OBSADA: kto zagra w serialu i kiedy premiera w TVN? [DATA, ZWIASTUN] fot. Mat. prasowe

Serial "Szadź" - OBSADA: kto zagra w nowej produkcji TVN? Kiedy premiera długo wyczekiwanego serialu na podstawie powieści Igora Brejdyganta? Czy jest już zwiastun? Co już wiadomo? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy obsadę serialu "Szadź" i datę premiery.

Szadź - kiedy premiera serialu w TVN? [DATA]

Data premiery serialu "Szadź" została ujawniona. Produkcja początkowo dostępna będzie w internecie - wiosną 2020 roku serial będzie można oglądać na platformie internetowej Player.pl. Z kolei na antenie telewizji TVN produkcja zadebiutuje na jesieni 2020.

Jak informuje portal Wirtualne Media, serial "Szadź" emitowany będzie w prime-time, odcinki rozpoczynać będą się nie później niż o godzinie 21:30. Każdy z siedmiu odcinków ma trwać około 45 minut. Planowana jest premiera jednego odcinka tygodniowo.

Serial Szadź - OBSADA: kto zagra i o czym będzie? [ZWIASTUN]

Wszystkie informacje dotyczące obsady serialu "Szadź" są już znane. Wiadomo, że w rolach głównych wystąpią Maciej Stuhr oraz Aleksandra Popławska. Ponadto pojawią się: Bartosz Gelner, Cezary Łukasiewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno oraz Mirosław Zbrojewicz.

"Szadź" to siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym, co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) - religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem.

Serial "Szadź" powstanie na podstawie powieści kryminalnej Igora Brejdyganta o tym samym tytule. Opis książki w serwisie lubimyczytac.pl brzmi następująco:

Las. Młoda dziewczyna. Wygląda, jakby spała. Ale nie śpi. Wie, że zaraz umrze. I czuje, co robi z nią jej morderca, tyle że nie jest w stanie nawet mrugnąć.

Kiedy nad ranem zostają znalezione zwłoki, na miejscu zjawia się komisarz Agnieszka Polkowska. Nikt nie chce z nią pracować – zbyt wiele wymaga, słynie z ostrego języka i jest bardziej inteligentna od kolegów. Jej zaangażowanie w każdą ze spraw nie bierze się znikąd: ma kilka tajemnic i wolałaby się nimi nie dzielić. Ostatnie, czego jej trzeba, to błyskotliwy psychopata – człowiek, który odczuwa emocje tylko wtedy, gdy poluje. Gdy wybiera dziewczyny, osacza je i zabija: powoli, delektując się ich cierpieniem. Jest precyzyjny i metodyczny, przekonany, że nikt mu nie dorówna. Nie popełnia błędów. Do czasu. Kiedy na jego drodze staje komisarz Polkowska, będzie musiał zmierzyć się równym mu przeciwnikiem, kimś, kto potrafi rozgryźć tok jego rozumowania i podążyć za makabrycznymi wskazówkami.

Czy Polkowskiej uda się ocalić kolejną dziewczynę, mimo seksizmu i niekompetencji jej szefów? Czy tajemnica z przeszłości, która dopada ją w chwili, gdy jej życie zaczyna się układać, pokrzyżuje śledztwo? Czy zdoła uratować życie kogoś, kto jest jej najbliższy?

Nagie zwłoki leżały na wznak z rozrzuconymi na boki ramionami. Gdyby nie zsinienie i widoczne już miejscami od spodu rozszerzające się plamy opadowe, na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że ta młodziutka dziewczyna z jakiegoś powodu położyła się nago na leśnej ściółce i zasnęła. Po chwili Agnieszka zauważyła jednak, że kończyny i głowa ofiary, choć przylegały do ciała, były od niego odcięte

Pisarz jest współautorem scenariusza. Zwiastun serialu "Szadź" nie został jeszcze opublikowany. 

RadioZET.pl/WirtualneMedia.pl/Lubimyczytac.pl/JW

Oceń