Zamknij

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 - kto wygrał finał i kim jest zwycięzca? [WYNIKI]

Jolanta Waligóra
23.02.2020 16:30
Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 - kto wygrał finał i kim jest zwycięzca? [WYNIKI]
fot. Mateusz Jagielski/East News /Piotr Molecki/East News / Karol Makurat/REPORTER

Kto wygrał "Szansę na sukces. Eurowizja 2020"? Długo wyczekiwany finał muzycznego programu odbył się w niedzielę, 23 lutego. To właśnie wtedy poznaliśmy wielkiego zwycięzcę i dowiedzieliśmy się, kto będzie reprezentować Polskę na Eurowizji w 2020 roku. Informacje na temat tego, kto wygrał "Szansę na sukces. Eurowizja 2020" i wyniki można znaleźć poniżej.

"Szansa na Sukces. Eurowizja 2020" - WYNIKI: kto wygrał finał programu? Kim jest zwycięzca i kto będzie reprezentować Polskę na tegorocznej Eurowizji? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kto wygrał finał "Szansa na Sukces. Eurowizja 2020".

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 - kto wygrał finał programu? [ZWYCIĘZCA]

Informacje na temat tego, kto wygrał program "Szansa na Sukces. Eurowizja 2020", szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu zwycięzca długo wyczekiwanego wielkiego finału zostanie tym samym reprezentantem Polski na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizja, który odbędzie się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie.

Alicja Szemplińska wygrała finał "Szansy na Sukces. Eurowizja 2020" z piosenką "Empires". 

Przypomnijmy, że w finale usłyszeliśmy autorskie utwory każdego z finalistów, które w niedzielę zostały zaprezentowane na żywo po raz pierwszy. Zwyciężczyni "Szansy na Sukces. Eurowizja 2020" Alicja Szemplińska wybrana została na podstawie głosów widzów i jury w składzie Cleo, Michał Szpak oraz Gromee. Drugie miejsce zajął Albert Cerny, trzecie - Kasia Dereń.

Eurowizja 2020 - POLSKA: kto będzie reprezentował nasz kraj? [KANDYDACI Z POLSKI]

Kto wygrał finał Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 i kim jest zwycięzca?

Jak już wspominaliśmy powyżej, o tym, kto wygrał "Szansę na Sukces. Eurowizja 2020" i kim jest zwycięzca, dowiedzieliśmy się w niedzielę, 23 lutego podczas wielkiego finału. Alicja Szemplińska została zwyciężczynią "Szansy na Sukces. Eurowizja 2020".

Szansę na zwycięstwo w "Szansie na Sukces" i tym samym reprezentowanie Polski na Eurowizji 2020 miało troje finalistów, tj. Katarzyna Dereń, Alicja Szemplińska oraz Albert Cerny.

Eurowizja 2020: Kasia Dereń i jej eurowizyjny utwór "Ufaj Mi". Wygra z nim "Szansę na sukces"?

Katarzyna Dereń ma 35 lat i jest polską piosenkarką i aktorką dubbingową. Była chórzystką wykonawców, takich jak Ania Szarmach i Frank McComb, Kasia Cerekwicka, Andrzej Piaseczny, Paulina i Natalia Przybysz, Natalia Kukulska, Marcin Nowakowski, Justyna Steczkowska czy Edyta Górniak. Swojego głosu użyczyła jednej z postaci w filmie "Auta 3". W kwietniu 2018 roku Kasia Dereń wydała swój pierwszy singiel "Just a Few Words" 

Kasia Dereń: życiorys, dzieci, wiek, Instagram - kim jest finalistka Szansy na Sukces. Eurowizja 2020?

Alicja Szemplińska ma 17 lat, pochodzi z Ciechanowa i aktualnie wciąż uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego. W programie "The Voice of Poland" Alicja Szemplińska dotarła aż do finału i finalnie zajęła pierwsze miejsce. Jest zwyciężczynią 10. edycji show. Być może niektórzy pamiętają również Alicję Szemplińską z programu "Hit! Hit! Hurra!", który kilka lat temu nastolatka wygrała. 

Alicja Szemplińska - kim jest zwyciężczyni Szansy na Sukces. Eurowizja 2020? [RODZICE, WIEK]

Albert Cerny ma 31 lat. To czeski piosenkach oraz gitarzysta. Niektóre osoby mogą kojarzyć go z występów w zespołach "Charlie Straight" i "Lake Malawi", w których jest wokalistą. Co ciekawe, w 2019 roku Albert Cerny wziął udział w Eurowizji z zespołem Lake Malawi, jako reprezentant Czech. Podczas pierwszego półfinału wykonał utwór "Friends of a Friends", zajmując tym samym 2. miejsce. Z kolei w finale konkursu piosenki zespół ostatecznie zajął 11. miejsce, otrzymując 157 punktów. 

Albert Cerny - kim jest finalista "Szansy na Sukces. Eurowizja 2020"? [WIEK, PIOSENKI]

RadioZET.pl/JW