Zamknij

Szlachetna Paczka 2017: kiedy finał i o co chodzi w tej akcji?

Redakcja
30.11.2017 12:11
Szlachetna Paczka 2017: kiedy finał i o co chodzi w tej akcji?
fot. Przegląd Sportowy

Szlachetna Paczka 2017 - finał akcji coraz bliżej. Co roku bierze w niej udział coraz więcej ludzi z dobrym sercem. Na czym polega Szlachetna Paczka i jak można pomóc potrzebującym rodzinom?

Finał akcji Szlachetna Paczka organizowany jest już szesnasty raz z rzędu. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji społecznych w Polsce. Co roku darczyńcy i wolontariusze pomagają najpotrzebniejszym rodzinom. Dary i paczki trafiają do nich tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Szlachetna Paczka 2017: cele akcji

Jednym z podstawowych celów Szlachetnej Paczki 2017 jest zebranie pieniędzy, potrzebnych ubrań, paczek z prezentami i innymi równie potrzebnymi rzeczami, które mogą wspomóc potrzebujących. Wcześniej zweryfikowane i wybrane rodziny swoje paczki otrzymają w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

W akcję Szlachetnej Paczki 2017 włączają się zarówno znani celebryci, jak i sportowcy, aktorzy. Każdy z obywateli może wziąć udział w akcji Szlachetnej Paczki. Jak? Wystarczy wejść na stronę szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę, której chce się pomóc. Każdej z rodzin przydzielony zostaje jeden wolontariusz, który na pewno podpowie, jak przygotować "Szlachetną Paczkę". Opisy rodzin dostępne są na stronie od 18 listopada. Od tego czasu można również wspomagać potrzebujących.

» Szlachetna Paczka 2018 - wolontariat, praca, rekrutacja [INFORMATOR]

Celem akcji "Szlachetna Paczka" 2017 jest przede wszystkim pomoc potrzebującym, by poczuli się wyjątkowi w ten wyjątkowy czas. Święta Bożego Narodzenia to czas wzajemnego wsparcia i pomocy - "Szlachetna Paczka" powstała właśnie z taką myślą.

Szlachetna Paczka 2017: kiedy finał?

Finał "Szlachetnej Paczki" 2017 zaplanowany został na weekend 9-10 grudnia. Wtedy to darczyńcy dostarczają zebrane paczki do wcześniej wyznaczonych magazynów. Potrzebujące rodziny otrzymają swoje paczki w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

Wielu znanych sportowców, gwiazd i piosenkarzy bierze aktywny udział w "Szlachetnej Paczce". Dodatkowo, przygotowywane są specjalne paczki, skierowane do konkretnej grupy. Na przykład paczki seniorów lub paczki lekarzy.

Finał "Szlachetnej Paczki" i cały jej wcześniejszy przebieg to mądrze przygotowana akcja społeczna, dzięki której potrzebujące i wielodzietne rodziny mogą zaznać szczęścia i poczuć niesamowitą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

RadioZET.pl/szlachetnapaczka.pl/JH