Zamknij

Szlachetna Paczka 2018 - baza rodzin, wolontariat, finał [INFORMATOR]

Redakcja
19.11.2018 12:01
Szlachetna Paczka 2018 - baza rodzin, wolontariat, finał [INFORMATOR]
fot. Piotr Hukalo/East News

Szlachetna Paczka 2018 wystartowała! 17 listopada nastąpiło otwarcie bazy rodzin. Od tego dnia w specjalnej internetowej bazie można znaleźć opisy trudnych sytuacji, w których znalazły się rodziny z naszych okolic, co pozwoli zadecydować, której chcemy pomóc. Gdzie znaleźć rodzinę w potrzebie, jak przygotować paczkę i kiedy finał akcji? Szczegółowe informacje o finale i bazie rodzin Szlachetnej Paczki 2018, można znaleźć poniżej.

Szlachetna Paczka 2018 - jak znaleźć rodzinę w potrzebie? W jaki sposób zostać wolontariuszem? Kiedy odbędzie się finał? Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat Szlachetnej Paczki 2018 - baza rodzin, wolontariat, terminy, finał.

» Świąteczna Zbiórka Żywności 2018 - kiedy i gdzie w Warszawie? [LISTA SKLEPÓW] «

Szlachetna Paczka 2018: BAZA RODZIN. Jak przygotować paczkę?

Baza rodzin Szlachetnej Paczki 2018 została otworzona w sobotę, 17 listopada. Od tego dnia w specjalnej internetowej bazie (LINK) można znaleźć opisy trudnych sytuacji, w których znalazły się rodziny z naszej okolicy. W ten sposób można zadecydować, komu chcemy udzielić pomocy. Jak to zrobić?

To bardzo proste. W wyżej wymienionych linku znajdziemy bazę rodzin Szlachetnej Paczki 2018. Na początku należy wybrać województwo, do którego będziemy mogli sami dostarczyć paczkę. Następnie pojawią nam się miejscowości. Po kliknięciu w wybrane miasto znajdziemy opis sytuacji, w której obecnie znajduje się rodzina, a także jej najważniejsze potrzeby. Dzięki temu dowiemy się, jakich produktów potrzebują. Po wybraniu rodziny, strona przekieruje nas do formularzu kontaktowego, w którym trzeba będzie podać niezbędne dane osobowe, m.in. imię, nazwisko, e-mail oraz numer telefonu. Dane te zostaną udostępnione wolontariuszowi, który będzie nas wspierał w przygotowaniu paczki. Organizatorzy zachęcają także, by do przygotowania szlachetnej paczki zaprosić swoich znajomych. W końcu każdy może pomóc!

Finał Szlachetnej Paczki 2018 - kiedy się odbędzie?

Finał Szlachetnej Paczki 2018 odbędzie się w weekend 8-9 grudnia. To właśnie w tych dniach należy dostarczyć paczkę do magazynu w wybranym wcześniej mieście. Następnie wolontariusz podaruje paczkę rodzinie w potrzebie i przekaże nam relację z jej wręczenia. Szczegółowe informacje na temat Szlachetnej Paczki 2018, można znaleźć na stronie: szlachetnapaczka.pl.

RadioZET.pl/JW