Zamknij

Szlachetna Paczka 2018 - wolontariat, praca, rekrutacja [INFORMATOR]

Redakcja
23.07.2018 12:14
Szlachetna Paczka 2018 - wolontariat, praca, rekrutacja [INFORMATOR]
fot. ANETA ZUREK / POLSKA PRESS / EAST NEWS

Wolontariat Szlachetnej Paczki 2018 daje możliwość zaangażowania się w akcję i pomoc rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji wolontariuszy, jak się zgłosić oraz na czym dokładnie polega wolontariat Szlachetnej Paczki 2018.

Szlachetna Paczka 2018 - wolontariat, praca, rekrutacja. Sprawdzamy wszystkie najważniejsze informacje, które mogą przydać się przed rekrutacją do Szlachetnej Paczki w 2018 roku oraz odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania, m.in jak włączyć się do akcji i za co odpowiedzialny jest wolontariusz Szlachetnej Paczki?

Szlachetna Paczka 2018 - wolontariat. Jak włączyć się do akcji?

Celem akcji Szlachetna Paczka - jak możemy przeczytać na stronie - jest "wyrwanie rodzin z zaklętego kręgu biedy, trudności i bezsilności, pomoc dzieciom, które mają różne trudności w szkole czy wsparcie samotnych seniorów w ich walce o godność". Jedynym wymogiem, aby zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki 2018 jest ukończenie 18. roku życia i chęć pomagania innym.

Aby zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki 2018 należy wypełnić krótki formularz na stronie www.superw.pl. Następnie należy przyjść na rozmowę rekrutacyjną, którą przeprowadza przyszły koordynator. Kolejny etap to tzw. wdrożenie, gdzie wolontariusz jest przygotowywany do pierwszych zadań jako SuperW. Ostatnie etapy to podjęcie decyzji o udziale w akcji oraz podpisanie niezbędnych dokumentów. Po wypełnieniu wszystkich kroków pozostaje już tylko zacząć działać. 

Wolontariat Szlachetnej Paczki 2018 - rekrutacja: daty, informacje

Wolontariusze są poszukiwani głównie między lipcem a październikiem, a liderzy miedzy kwietniem a lipcem. Również w tych miesiącach wykonują oni swoje zadania, które planują wspólnie z zespołem. Wolontariusz Szlachetnej Paczki 2018 pomaga głównie osobom żyjącym w skrajnej biedzie, dzieciom z ubogich rodzin, niepełnosprawnym, doświadczonym przez los, walczącym o samodzielność, przewlekle chorym, samotnym rodzicom w trudnej sytuacji. W czasie trwania akcji ma on także określone zadania. Zajmuje się głównie współtworzeniem rejonu Szlachetnej Paczki, spotyka się z rodzinami, które potrzebują pomocy, kontaktuje się z darczyńcą, a także uczestniczy w Finale Paczki, który odbędzie się w tym roku w dniach 8-9 grudnia.

Do Szlachetnej Paczki 2018 włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Więcej informacji na temat całej akcji można znaleźć na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl lub po wysłaniu wiadomości na adres e-mail wolontariusz@wiosna.org.pl.

RadioZET.pl/szlachetnapaczka.pl/KP