Zamknij

Szlachetna Paczka 2019 - harmonogram, baza rodzin i finał akcji [INFORMATOR]

Jolanta Waligóra
05.11.2019 13:28
Szlachetna Paczka 2019 - harmonogram, baza rodzin i finał akcji [INFORMATOR]
fot. ANETA ZUREK / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Szlachetna Paczka w 2019 roku, harmonogram akcji oraz baza rodzin to temat, na który informacji poszukuje wiele osób. Nic dziwnego, w końcu akcja, która organizowana jest tradycyjnie na kilka tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia, z roku na rok zyskuje na popularności. Jak znaleźć rodzinę w potrzebie, jak przygotować paczkę i kiedy finał Szlachetnej Paczki 2019? Szczegóły poniżej.

Szlachetna Paczka 2019 - harmonogram, baza rodzin. Jak znaleźć rodzinę, która potrzebuje pomocy? Jak zostać wolontariuszem? Kiedy odbędzie się finał akcji? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy dokładny harmonogram Szlachetnej Paczki 2019.

Szlachetna Paczka 2019 - baza rodzin [HARMONOGRAM]

Baza rodzin Szlachetnej Paczki 2019 nie została jeszcze opublikowana. W ubiegłym roku miało to miejsce na początku drugiej połowy listopada i tak będzie i tym razem. Według harmonogramu Szlachetnej Paczki 2019 nastąpi to w sobotę, 16 listopada. Po otwarciu bazy rodzin w specjalnej internetowej bazie pod tym LINKIEM będzie można znaleźć opisy trudnych sytuacji, w których znalazły się rodziny z naszej okolicy. W ten sposób można zadecydować, komu chcemy udzielić pomocy. Jak to zrobić?

Na początku należy wybrać województwo, do którego będziemy mogli sami dostarczyć paczkę. Następnie pojawią nam się miejscowości. Po kliknięciu na wybrane miasto znajdziemy opis sytuacji, w której obecnie znajduje się rodzina, a także jej najważniejsze potrzeby. Dzięki temu dowiemy się, jakich produktów potrzebują. Po wybraniu rodziny, strona przekieruje nas do formularza kontaktowego, w którym trzeba będzie podać niezbędne dane osobowe, m.in. imię, nazwisko, e-mail oraz numer telefonu. Dane te zostaną udostępnione wolontariuszowi, który będzie nas wspierał w przygotowaniu paczki.

Organizatorzy zachęcają także, by do przygotowania szlachetnej paczki zaprosić swoich znajomych. W końcu każdy może pomóc :)

Osoby, które z kolei chcą zostać wolontariuszami Szlachetnej Paczki 2019, muszą wypełnić specjalny formularz dostępnym pod tym LINKIEM.

Finał Szlachetnej Paczki 2019 - kiedy się odbędzie?

Finał Szlachetnej Paczki 2019 odbędzie się w weekend 6-8 grudnia. To właśnie w tych dniach należy dostarczyć paczkę do magazynu w wybranym wcześniej mieście. Następnie wolontariusz podaruje paczkę rodzinie w potrzebie i przekaże nam relację z jej wręczenia. Szczegółowe informacje na temat Szlachetnej Paczki 2019, można znaleźć na stronie: szlachetnapaczka.pl.

RadioZET.pl/JW