Zamknij

Szparagi: cena w Lidl, Tesco, Biedronce. Ile kosztują w sezonie, gdzie taniej?

Redakcja
11.05.2018 16:17
Szparagi ceny ile
fot. Pixabay

Sezon na szparagi trwa jeszcze do końca czerwca. Gdzie kupić to warzywo najtaniej? Sprawdzamy ceny w Lidl, Tesco i Biedronce. Gdzie cena szparagów korzystna?

Szparagi w sezonie spotkać można prawie w każdym sklepiku. To niezwykle zdrowe warzywo, a jego cena zwykle jest przystępna dla większości zainteresowanych. Im bliżej sezonu i w jego pełni szparagi można nabyć najtaniej. Warto je kupić i przynajmniej kilka razy przyrządzić, gdyż poza świetnym smakiem są też skarbnicą składników odżywczych: są bogate w witaminy C i E, obfitują w beta-karoten, a także wapń, fosfor czy potas. Są także źródłem kwasu foliowego i błonnika. Ponadto działają jak probiotyk!

Sezon na szparagi: cena nadal spada

Sezon na szparagi trwa zaledwie kilka tygodni. Rozpoczyna się w połowie kwietnia, pełnię osiąga w maju - połowie czerwca, by już pod koniec czerwca powoli się kończyć. W początku sezonu, kiedy dostawy produktu nie są jeszcze zbyt duże, ceny kształtują się na stosunkowo wysokim poziomie, by wraz ze zwiększającą się podażą spadać. Dla przykładu, ceny hurtowe szparagów na Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym w Broniszach jeszcze 26 kwietnia wynosiła od 14 do nawet 22 złotych za kilogram. W kolejnych dniach cena spadła o połowę i już 4.05. szparagi kosztowały od 6 do 12 złotych za kilogram.

Obecnie (11.05.) cena szparagów jest na podobnym poziomie i wynosi od 7 do 11 złotych za kilogram (dane ze strony fresh-market.pl).

Szparagi w sklepach: gdzie najtaniej?

W sklepie internetowym Tesco cena szparagów zielonych (500 g) wynosi 9,99 zł.

Z kolei we Frisco.pl za tę samą ilość zapłacimy 11.99.

Jak informowało pod koniec kwietnia biuro prasowe Broniszów, ten rok będzie wyjątkowo obfity w plony, więc jeszcze będzie szansa na zakup tanich szparagów. Pamiętajmy, że sezon niestety jest krótki.

Zamierzasz kupić szparagi, ale jeszcze nie masz na nie pomysłu? Sprawdź nasze 3 proste przepisy na to warzywo!

Szparagi na parze, pieczone i zapiekane: 3 łatwe przepisy

RadioZET.pl/SA