Zamknij

Szparagi - gdzie kupić świeże zielone lub białe szparagi i ile kosztują?

Karolina Piotrowska
24.07.2020 09:09
Szparagi - gdzie kupić świeże zielone lub białe szparagi i ile kosztują?
fot. Shutterstock

W związku z tym, że rozpoczął się już sezon na szparagi 2020, wiele osób zastanawia się, gdzie można kupić świeże szparagi zielone lub białe i ile kosztują w różnych miejscach. Sprawdzamy, gdzie można kupić je najtaniej, jaka jest cena i inne informacje oraz przepisy na szparagi.

Szparagi - gdzie kupić świeże zielone lub białe szparagi i ile kosztują? Jaka jest różnica między zielonymi a białymi szparagami? Sprawdzamy informacje dla tych, którzy planują wykorzystać sezon na szparagi 2020 i przygotować je w domu.

Zakupy online - gdzie i jak zrobić zakupy z dostawą do domu? [LISTA SKLEPÓW]

Szparagi - gdzie kupić świeże szparagi: zielone lub białe?

Sezon na szparagi 2020 rozpoczął się, a w wielu miejscach typu bazarki czy sklepy spożywcze pojawia się ich coraz więcej. Szparag jest warzywem cenionym ze względu na walory smakowe i lekkostrawność, przy czym jadalne są młode pędy, które najczęściej nazywamy po prostu szparagami lub wypustkami szparagów. Warto wiedzieć, że sezon na szparagi trwa mniej więcej od połowy kwietnia lub od początków maja, a kończy się zazwyczaj w połowie lipca lub nawet wcześniej.

Wiele osób szuka informacji na temat tego warzywa właśnie na początku maja, m.in. gdzie kupić świeże szparagi zielone lub białe i jaka jest między nimi różnica. W ofercie handlowej obecne są zarówno białe i zielone wypustki, które mimo różnic są pędami tego samego gatunku. Barwa wypustek wynika z różnego sposobu uprawy - zielone szparagi wyrastają nad powierzchnię gruntu, a białe rosną przysypane ziemią.

Czy można mrozić szparagi i w jaki sposób można je zamrozić?

Zielone lub białe świeże szparagi można kupić na bazarkach lub w wielu sklepach spożywczych, które w swojej ofercie mają świeże warzywa i owoce. Bardzo popularne są także w dużych dyskontach, np. w Lidlu, w Biedronce, w Tesco i innych tego typu marketach, gdzie bardzo często można kupić świeże szparagi na promocji.

Biedronka ONLINE - jak zrobić zakupy przez internet z dostawą do domu?

Ile kosztują szparagi świeże zielone i białe? [CENA]

Za pół kilograma szparagów najczęściej zapłacimy około 10 złotych, jednak cena będzie zależała od miejsca, w którym chcemy je kupić. W wybranych sklepach możemy je kupić nawet od 7 złotych, jednak na początku sezonu cena za świeże szparagi może wynosić nawet około 30 zł za kilogram.

Aby kupić najlepsze szparagi, warto zwrócić uwagę na kilka ich cech. Przede wszystkim należy wybierać tylko te twarde i świeże szparagi. Najłatwiej sprawdzić to pocierając 2 sztuki o siebie. Jeśli usłyszymy charakterystyczne skrzypienie, oznacza to, że szparagi na pewno są świeże i możemy je śmiało kupić.

Szparagi można przygotować na wiele różnych sposobów. Te najpopularniejsze to grillowane, gotowane lub pieczone. Bardzo często podaje się je np. z pomidorami i jajkiem w koszulce lub jako element sałatek warzywnych oraz dodatek do zup.

Szparagi zielone - PRZEPISY na kolację, na obiad: gotowane, pieczone i grillowane

RadioZET.pl/KP