Zamknij

Ta kaczka po wodzie pływa, owocowo się nazywa - pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
28.08.2019 12:08
Ta kaczka po wodzie pływa, owocowo się nazywa - pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Ta kaczka po wodzie pływa, owocowo się nazywa - tak brzmiało pytanie za 250 000 zł, które usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Odpowiedź na nie była jednak dla gracza nie lada wyzwaniem. Sprawdzamy, jaka jest poprawna odpowiedź na pytanie, ta kaczka po wodzie pływa, owocowo się nazywa.

Ta kaczka po wodzie pływa, owocowo się nazywa - "Milionerzy". W tym artykule można znaleźć prawidłową odpowiedź na pytanie z programu, jej wyjaśnienie oraz informacje dotyczące tego, jak z pytaniem poradził sobie uczestnik teleturnieju.

Ta kaczka po wodzie pływa, owocowo się nazywa - pytanie z Milionerów

Pytanie za 250 000 zł, które usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy", brzmiało następująco: ta kaczka po wodzie pływa, owocowo się nazywa. Odpowiedź jednak dla gracza wcale nie była oczywista. Tradycyjnie uczestnik teleturnieju do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi:

A - nektarynka

B - klementynka

C - mandarynka

D - cytrynka

Pierwszym skojarzeniem uczestnika "Milionerów" była odpowiedź D, cytrynka. Gracz przyznał jednak, że jest to zwykłe przeczucie. Drogą eliminacji odrzucił wszystkie pozostałe warianty i po chwili namysłu zdecydował się ostatecznie zawierzyć swojej intuicji i zaznaczył odpowiedź cytrynka.

Milionerzy - ta kaczka po wodzie pływa, owocowo się nazywa [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", ta kaczka po wodzie pływa, owocowo się nazywa, jest odpowiedź C, czyli mandarynka. Oznacza to, że gracz wybrał nieprawidłowy wariant, wygrał gwarantowane 40 000 zł i odpadł z dalszej gry o milion.

Najstarsza fotografia Paryża - co przedstawia i ilu ludzi? Pytanie za 125 000 zł [MILIONERZY]

Kaczka mandarynka to gatunek średniego ptaka wodnego z rodziny kaczkowatych. Zamieszkuje on dorzecze Amuru, Sachalin, Japonię, Mandżurię i wschodnie Chiny. Zimuje w Japonii i południowo-wschodnich Chinach. Hodowany w Europie od XVIII wieku jako ptak ozdobny. Zbiegłe osobniki utworzyły utrzymujące się, osiadłe populacje, głównie w dużych miastach. Spotykana również w Polsce.

RadioZET.pl/JW