Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ta słynna statuetka przedstawia postać, która stoi na rolce taśmy filmowej.. [MILIONERZY]

06.08.2019 10:08

Ta słynna statuetka przedstawia postać, która stoi na rolce taśmy filmowej. Co trzyma w rękach? Takie pytanie w programie "Milionerzy" usłyszał jeden z uczestników teleturnieju. Przysporzyło mu ono niemałych trudności. Sprawdzamy prawidłową odpowiedź na pytanie, co trzyma w rękach statuetka, która przedstawia postać, stojącą na rolce taśmy filmowej.

Ta słynna statuetka przedstawia postać, która stoi na rolce taśmy filmowej.. [MILIONERZY] fot. Player.pl

Ta słynna statuetka przedstawia postać, która stoi na rolce taśmy filmowej. Co trzyma w rękach? "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie, jej wyjaśnienie oraz informacje na temat tego, jak z pytaniem poradził sobie gracz programu, można znaleźć w tym artykule.

Ta słynna statuetka przedstawia postać, która stoi na rolce taśmy filmowej...?

Pytanie, co trzyma w rękach statuetka, która przedstawia postać, stojącą na rolce taśmy filmowej, przysporzyło uczestnikowi programu "Milionerzy" nie lada wyzwanie. Gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - miecz

B - kamerę

C - znicz

D - wędkę

Uczestnik programu "Milionerzy" domyślił się, że może tu chodzić o statuetkę "Oscara". Odrzucił odpowiedź D, czyli wędkę, a także odpowiedź B, czyli kamerę, która także nie pasowała mu do tej statuetki. Nadal jednak nie wiedział, która z odpowiedzi jest poprawna. W związku z tym zdecydował się na użycie pierwszego z trzech kół ratunkowych - pytanie do publiczności. Nieznaczna większość, bo 36%, opowiedziało się za B, czyli kamerą. 34% osób zagłosowało na mecz, 27% na znicz, a 3% na wędkę. 

Z uwagi na niewielką przewagę głosów publiczności, uczestnik "Milionerów" zdecydował się na skorzystanie z kolejnego koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostał miecz oraz znicz. Gracz zdecydował się zaznaczyć odpowiedź A.

Milionerzy - ta słynna statuetka przedstawia postać, która stoi na rolce taśmy filmowej

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, co trzyma w rękach statuetka, która przedstawia postać, stojącą na rolce taśmy filmowej, jest odpowiedź A, czyli miecz. Uczestnik programu zaznaczył zatem poprawną odpowiedź i pozostał w dalszej grze o milion.

Wodór wykorzystuje się w procesie utwardzania - pytanie za 20 000 zł [MILIONERZY]

Huber Urbański dodał, że rzeczywiście - tak jak podejrzewał gracz - chodziło o filmowego Oscara. Statuetka przedstawia nagiego rycerza, z mieczem zwróconym ostrzem w dół.

RadioZET.pl/JW

Oceń
Tagi