Zamknij

Ta słynna statuetka przedstawia postać, która stoi na rolce taśmy filmowej.. [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
06.08.2019 10:08
Ta słynna statuetka przedstawia postać, która stoi na rolce taśmy filmowej.. [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Ta słynna statuetka przedstawia postać, która stoi na rolce taśmy filmowej. Co trzyma w rękach? Takie pytanie w programie "Milionerzy" usłyszał jeden z uczestników teleturnieju. Przysporzyło mu ono niemałych trudności. Sprawdzamy prawidłową odpowiedź na pytanie, co trzyma w rękach statuetka, która przedstawia postać, stojącą na rolce taśmy filmowej.

Ta słynna statuetka przedstawia postać, która stoi na rolce taśmy filmowej. Co trzyma w rękach? "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie, jej wyjaśnienie oraz informacje na temat tego, jak z pytaniem poradził sobie gracz programu, można znaleźć w tym artykule.

Ta słynna statuetka przedstawia postać, która stoi na rolce taśmy filmowej...?

Pytanie, co trzyma w rękach statuetka, która przedstawia postać, stojącą na rolce taśmy filmowej, przysporzyło uczestnikowi programu "Milionerzy" nie lada wyzwanie. Gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - miecz

B - kamerę

C - znicz

D - wędkę

Uczestnik programu "Milionerzy" domyślił się, że może tu chodzić o statuetkę "Oscara". Odrzucił odpowiedź D, czyli wędkę, a także odpowiedź B, czyli kamerę, która także nie pasowała mu do tej statuetki. Nadal jednak nie wiedział, która z odpowiedzi jest poprawna. W związku z tym zdecydował się na użycie pierwszego z trzech kół ratunkowych - pytanie do publiczności. Nieznaczna większość, bo 36%, opowiedziało się za B, czyli kamerą. 34% osób zagłosowało na mecz, 27% na znicz, a 3% na wędkę. 

Z uwagi na niewielką przewagę głosów publiczności, uczestnik "Milionerów" zdecydował się na skorzystanie z kolejnego koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostał miecz oraz znicz. Gracz zdecydował się zaznaczyć odpowiedź A.

Milionerzy - ta słynna statuetka przedstawia postać, która stoi na rolce taśmy filmowej

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, co trzyma w rękach statuetka, która przedstawia postać, stojącą na rolce taśmy filmowej, jest odpowiedź A, czyli miecz. Uczestnik programu zaznaczył zatem poprawną odpowiedź i pozostał w dalszej grze o milion.

Wodór wykorzystuje się w procesie utwardzania - pytanie za 20 000 zł [MILIONERZY]

Huber Urbański dodał, że rzeczywiście - tak jak podejrzewał gracz - chodziło o filmowego Oscara. Statuetka przedstawia nagiego rycerza, z mieczem zwróconym ostrzem w dół.

RadioZET.pl/JW