Zamknij

Tajfun Mangkhut - gdzie się znajduje i jakie jest zagrożenie? [MAPA NA ŻYWO]

Redakcja
14.09.2018 11:56
Tajfun Mangkhut - gdzie się znajduje i jakie jest zagrożenie? [MAPA NA ŻYWO]
fot. Fotolia

Tajfun Manghut obecnie zmierza w kierunku Filipin. Według informacji meteorologów, Mangkhut jest większy, silniejszy i bardziej niebezpieczny niż huragan Florence. Poniżej zbieramy najważniejsze informacje na temat niszczycielskiego żywiołu oraz zamieszczamy mapę, dzięki której można na żywo śledzić trasę supertajfunu Mangkhut

Tajfun Mangkhut na żywo - gdzie i jak obserwować trasę groźnego supertajfunu? Jak sprawdzić, gdzie teraz znajduje się największe zagrożenie i jakie konsekwencje niesie ze sobą uderzenie tajfunu Mangkhut? Sprawdzamy wszystkie najważniejsze informacje.

TAJFUN MANGKHUT NA ŻYWO - gdzie i jak śledzić jego trasę? [MAPA]

W stronę Filipin nadciąga niszczycielski supertajfun Mangkhut. Do północnej części kraju żywioł ma dotrzeć w piątek, 14 września w nocy czasu miejscowego. Na nadejście żywiołu przygotowuje się też Hongkong.

Trasę tajfunu Mangkhut na żywo można śledzić m.in. na stronie internetowej windy.com. Warto także obserwować oficjalne komunikaty m.in. na Twitterze, gdzie na bieżąco publikowane są najświeższe informacje.

Poniżej publikujemy mapę, na której można sprawdzić aktualne położenie tajfunu Mangkhut.

Tajfun Mangkhut - jakie jest zagrożenie?

Tajfun Mangkhut stanowi zagrożenie ze względu na ulewny deszcz, błyskawiczne powodzie i niszczycielskie porywy wiatru. W sobotę może uderzyć w Luzon, największą wyspę archipelagu Filipin. Zamieszkiwana jest ona przez około 40 milionów osób. Średnia prędkość wiatru, jaką osiąga, wynosi 205 kilometrów na godzinę, w porywach rozpędza się do 255 km/h. Sześciometrowe fale mogą uderzyć w prowincję Cagayan i Isabela.

Mangkhut we wtorek spowodował ogromne powodzie i problemy w dostawie prądu na wyspie Guam oraz Wyspach Marshalla na Pacyfiku.

» Huragan Florence - jak sprawdzić, gdzie się teraz znajduje? [MAPA NA ŻYWO]

W piątek w południowo-wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych uderzyć ma huragan Florence. Zagrożone są przede wszystkim Karolina Północna i Południowa. Z terenów, w które może uderzyć Florence ewakuacją objętych jest 1,7 mln osób.

RadioZET.pl/tvnmeteo.tvn24.pl/KP