Zamknij

Tak zwany suchy lód to zestalony - odpowiedź i pytanie z "Milionerów"

Jolanta Waligóra
09.04.2020 10:26
Tak zwany suchy lód to zestalony - odpowiedź i pytanie z "Milionerów"
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Tak zwany suchy lód to zestalony? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" 9.04.2020 oraz jej wyjaśnienie, można znaleźć poniżej. Sprawdzamy również, czy gracz wybrał poprawny wariant i czy udało mu się wygrać 20 000 zł oraz pozostać w dalszej grze o milion.

Tak zwany suchy lód to zestalony - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z teleturnieju TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant i czy udało mu się wygrać 20 000 zł.

Tak zwany suchy lód to zestalony - Milionerzy

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", suchy lód to zestalony, przysporzyła graczowi niemałych trudności. Tradycyjnie uczestnik teleturnieju TVN do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - azot

B - tlenek wodoru

C - podtlenek węgla

D - dwutlenek węgla

Gracz "Milionerów" od razu odrzucił wariant D, czyli dwutlenek węgla oraz B, czyli tlenek wodoru. Dodał także, że najbardziej prawdopodobną odpowiedzią jest według niego azot. Choć uczestnik programu TVN nie był do końca pewien, który z wariantów jest prawidłowy, to po dłuższym namyśle zdecydował się zawierzyć swojej intuicji i wybrał wariant A.

Weterani to inaczej stara - odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 2 000 zł

Milionerzy - suchy lód to zestalony [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", suchy lód to zestalony, jest odpowiedź D, czyli dwutlenek węgla. Oznacza to, że gracz wybrał błędny wariant, wygrał gwarantowane 1 000 zł i odpadł z dalszej walki o milion.

Czego według Horacego miała użyć do popełnienia samobójstwa Kleopatra VII? [MILIONERZY]

Suchy lód to zestalony dwutlenek węgla. Jest stosowany w chłodnictwie, samodzielnie lub jako składnik mieszanin oziębiających. Otrzymywany przez rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla, następnie może zostać formowany przez prasowanie. W warunkach normalnych suchy lód nie topi się, lecz sublimuje.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów. 

RadioZET.pl/JW