Zamknij

Taneczny hołd dla Kory 8.09 - na czym polega i jak wziąć w nim udział?

Redakcja
22.08.2018 11:22
Taneczny hołd dla Kory 8.09 - na czym polega i jak wziąć w nim udział?
fot. TRICOLORS / EAST NEWS

Taneczny hołd dla Kory "Czekam na wiatr, co rozgoni" to inicjatywa warszawskiego stowarzyszenia "Tanecznym krokiem". W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto chciałby uczcić pamięć artystki. Sprawdzamy szczegóły akcji.

Taneczny hołd dla Kory 8.09 - jak wziąć udział? Na czym polega wydarzenie "Czekam na wiatr, co rozgoni" i kiedy się odbędzie? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Taneczny hołd dla Kory 8.09 "Czekam na wiatr, co rozgoni" - na czym polega?

Wydarzenie na Facebooku o nazwie "Czekam na wiatr, co rozgoni" zostało założone przez stowarzyszenie "Tanecznym krokiem". Taneczny hołd dla Kory miał odbyć się pierwotnie w sobotę, 8 września 2018 roku na Polach Mokotowskich, gdzie w umówionym miejscu około 30-40 członków miało spotkać się i zatańczyć wspólnie do utworów zmarłej artystki, oddając jej w ten sposób hołd.

Organizatorzy nie spodziewali się takiego odzewu ze strony fanów Kory - w ciągu jednego dnia na wydarzenie zapisało się ponad 10 tysięcy osób, a w połowie sierpnia swoje zainteresowanie wyraziło prawie 26 tysięcy osób. Zorganizowanie tak dużego wydarzenia wymaga odpowiednich pozwoleń, których nie udało się uzyskać. Dodatkowo wiąże się to także z dużymi kosztami - impreza wymagałaby m.in. sceny, odpowiedniego nagłośnienia, zabezpieczenia w postaci firm ochroniarskich, opieki medycznej, telebimu, zgody ZAiKSu.

» Hołd dla zmarłej Kory w warszawskim kościele. Ksiądz zagrał „Krakowski spleen” [WIDEO]

W związku z tym stowarzyszenie "Tanecznym Krokiem" podjęło decyzję o przeniesieniu wydarzenia do świata wirtualnego, gdzie każdy bez przeszkód będzie mógł wziąć w nim udział i oddać hołd Korze. Organizatorzy apelują o przeniesienie się na grupę stowarzyszenia na Facebooku " Roztańczona Warszawa Stowarzyszenie Tanecznym krokiem", gdzie odbędzie się specjalna transmisja. Szczegóły poniżej.

Jak wziąć udział w tanecznym hołdzie dla Kory 8 września?

W sobotę, 8 września 2018 roku

w facebookowej grupie

 stowarzyszenia "Tanecznym krokiem" odbędzie się transmisja wspólnego tańca dla Kory, do której będzie mógł dołączyć każdy i w domu zatańczyć specjalny układ do utworów Kory. Akcja została zaplanowana na godzinę 14.00 i potrwa do około 15.00.

Jak czytamy w opisie wydarzenia: Skoro ludzie chcą wziąć udział w wydarzeniu i tak licznie uczcić pamięć Kory, musimy im to zapewnić. Jesteśmy fantastycznym narodem, reagującym sercami w chwilach gdy coś się chwieje. Ruszymy ku tanecznemu pożegnaniu wybitnej naszej Rodaczki. Czy śmierć przychodzi umówiona na czas? Nie! Zabiera nagle kogoś nam wszystkim cennego i chcemy wtedy być razem...

Kora Jackowska zmarła w sobotę 28 lipca w wieku 67 lat we wsi Bliżów na Roztoczu, otoczona przez bliskich oraz swoje ukochane zwierzęta. Legendarna piosenkarka odeszła w wieku 67 lat. Od lat zmagała się z chorobą nowotworową.

W latach 1976-2008 była liderką zespołu Maanam, jednego z najważniejszych w historii polskiej muzyki. Grupa nagrała m.in. przeboje „Kocham Cię, kochanie moje”, „Cykady na Cykladach”, „Szare miraże” i „Krakowski spleen”.

To również może Cię zainteresować:

RadioZET.pl/KP