Zamknij

Targ Śniadaniowy: Weekend Francuski na Żoliborzu i Mokotowie już w lipcu 2020

07.07.2020 13:13
Targ Śniadaniowy: Weekend Francuski na Żoliborzu i Mokotowie już w lipcu 2020
fot. mat.prasowe

"Weekend Francuski na Targu Śniadaniowym" odbędzie się już w drugi weekend lipca 2020 - w sobotę na Żoliborzu, a w niedzielę na Mokotowie. To doskonała okazja do celebrowania kultury tego wspaniałego kraju razem z przyjaciółmi bądź rodziną. Na gości będą czekać liczne stoiska z jedzeniem i produktami francuskimi, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio ZET.

Targ Śniadaniowy: Weekend Francuski na Żoliborzu i Mokotowie już w lipcu 2020

14 lipca 1789 roku w czasie zamieszek rozpoczynających rewolucję francuską została szturmem zdobyta, a później zniszczona Bastylia. Wydarzenie to jest co roku obchodzone jako święto narodowe i jest najważniejszym świętem Francji. W tym roku i my będziemy świętować, dlatego serdecznie zapraszamy na wspaniałe i niecodzienne wydarzenie "Weekend Francuski na Targu Śniadaniowym", celebrujące kulturę tego wspaniałego kraju.

"Weekend Francuski na Targu Śniadaniowym" odbędzie się już w drugi weekend lipca 2020 - w sobotę na Żoliborzu (11.07), a w niedzielę na Mokotowie (12.07). Więcej szczegółowych informacji na temat wydarzenia można znaleźć pod tym LINKIEM.

Weekend Francuski na Targu Śniadaniowym - czego można się spodziewać?

Podczas "Weekendu Francuskiego na Targu Śniadaniowym" na gości będą czekać liczne stoiska z jedzeniem i produktami francuskimi, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można spróbować m.in. żabich udek i ostryg, francuskich serów, konfitur i słodkich wypieków. Co więcej, będzie można także posłuchać francuskich klasyków wykonanych na żywo. O oprawę muzyczną zadba Eric Folly, wokalista urodzony i wychowany w Paryżu, który od kilku lat mieszka w Warszawie. 

Warto także wspomnieć, że wydarzenie "Weekend Francuski" objęła patronatem honorowym Ambasada Francji. Przedstawiciel placówki dyplomatycznej Francji Pan Ambasador Fryderyk Billet zaszczyci nas swoją obecnością podczas inauguracji wydarzenia o godzinie 11:00. Podczas otwarcia obecni będą również przedstawiciele Izby handlowej Francji oraz Burmistrzowie dzielnicy Żoliborz Pan Paweł Michalec oraz Burmistrz Mokotowa Pan Rafał Miaskowski.

RadioZET.pl