Zamknij

Targ Śniadaniowy: otwarcie sezonu na Mokotowie już 28 czerwca

26.06.2020 15:54
Targ Śniadaniowy: otwarcie sezonu na Mokotowie już 28 czerwca
fot. mat.prasowe

Targ Śniadaniowy na Mokotowie wraca już w ostatni weekend czerwca 2020 roku. To doskonała okazja do zjedzenia pysznego śniadania na świeżym powietrzu w towarzystwie przyjaciół bądź rodziny. W nadchodzącym sezonie wprowadzone zostały kluczowe zmiany w działalności targu, m.in. całkowicie wyeliminowano plastik. Patronem medialnym Targu Śniadaniowego w Warszawie jest Radio ZET.

Targ Śniadaniowy - otwarcie sezonu na Mokotowie już w czerwcu

Inauguracja nowego sezonu Targu Śniadaniowego na warszawskim Mokotowie odbędzie się już w ostatni weekend miesiąca, a dokładniej w niedzielę, 28 czerwca 2020 roku. Wszystkich chętnych zapraszamy na Skwer Imienia Grupy AK "Granat". Start o godzinie 10:00 rano!

Przypomnijmy, że na początku czerwca powrócił Targ Śniadaniowy na Żoliborzu. Adresy i szczegóły dotyczące pozostałych wydarzeń znajdziesz na stronie facebook.com/targsniadaniowy oraz www.targsniadaniowy.pl

Targ Śniadaniowy, o którym każdy słyszał

Większości Warszawiaków nie trzeba tłumaczyć, czym jest Targ Śniadaniowy. Przez ostatnich 8 lat wielu z nas miało okazję zjeść pyszne śniadanie na świeżym powietrzu w towarzystwie przyjaciół lub rodziny. Wyselekcjonowane produkty i świeżo przygotowane dania polskie i potrawy kuchni świata serwowane przez najlepszych dostawców to nieodłączny element warszawskich wiosennych i letnich weekendów.

Jak co roku Targ Śniadaniowy to też inspirujące miejsce zabawy dla dzieciaków, warsztaty i zajęcia jogi, muzyka, bezpłatna wypożyczalnia koców i leżaków, weekendy tematyczne, miski i woda dla psów, coraz nowocześniejsza infrastruktura i coraz bogatsza oferta produktowa. A wszystko to, by nakarmić miasto nie tylko pysznym jedzeniem, ale też przyjazną atmosferą.

Nieważne, czy zechcesz zjeść na stojąco, siedząc przy jednym z wielkich stołów, czy rozłożyć się na kocu. Najważniejsze, że na Targu Śniadaniowym nigdy nie jesz sam! To miejsce spotkań, okazja do poznania swoich sąsiadów i kontakt z wystawcami z różnych, często bardzo odległych stron świata, którzy dzielą się swoją egzotyczną kuchnią i kulturą. Wydarzenia przyciągają też sporą ilość turystów. To ciekawa alternatywa dla hipermarketów i sposób na zakupy śniadaniowe w niehandlową niedzielę.

Targ Śniadaniowy wprowadza kluczowe zmiany w działalności 

Targ Śniadaniowy wciąż się zmienia i doskonali. Od kilku lat sukcesywnie ogranicza użycie plastiku, by w tym roku definitywnie z niego zrezygnować. Śniadania nie zjesz już na plastikowym talerzyku i przy użyciu plastikowych sztućców, a kupione na targu produkty zabierzesz do domu w papierowej torbie. Znajdziesz też więcej wyrobów ekologicznych i certyfikowanych produktów pochodzących od drobnych dostawców, rolników i nowo powstałych manufaktur działających w duchu ekologii. Targ Śniadaniowy to również zasada Zero Waste. Jedzenie jest tu tak pyszne, że trudno nie zjeść wszystkiego, co kupisz. Jeśli jednak tak się zdarzy, organizacja Foodsharing Warszawa zadba o to, by jedzenie się nie zmarnowało i trafiło do tych, którzy zechcą z niego skorzystać.

RadioZET.pl