Zamknij

Targ Śniadaniowy w Warszawie powraca. Otwarcie sezonu już 6 czerwca 2020

Jolanta Waligóra
05.06.2020 13:45
Targ Śniadaniowy w Warszawie powraca. Otwarcie sezonu już 6 czerwca 2020
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Inauguracja ósmego sezonu Targu Śniadaniowego w Warszawie odbędzie się w pierwszy weekend czerwca 2020. To doskonała okazja do zjedzenia pysznego śniadania na świeżym powietrzu w towarzystwie przyjaciół lub rodziny. Organizatorzy wydarzenia zadbali także o dodatkowe atrakcje przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i młodzieży oraz osób dorosłych. Jedno jest pewne - każdy podczas Targu Śniadaniowego znajdzie coś dla siebie.

Targ Śniadaniowy, który zna każdy!

Większości Warszawiaków nie trzeba tłumaczyć, czym jest Targ Śniadaniowy. Przez ostatnich 8 lat wielu z nas miało okazję zjeść pyszne śniadanie na świeżym powietrzu w towarzystwie przyjaciół lub rodziny. Wyselekcjonowane produkty i świeżo przygotowane dania polskie i potrawy kuchni świata serwowane przez najlepszych dostawców to nieodłączny element warszawskich wiosennych i letnich weekendów.

Jak co roku Targ Śniadaniowy to też inspirujące miejsce zabawy dla dzieciaków, warsztaty i zajęcia jogi, muzyka, bezpłatna wypożyczalnia koców i leżaków, weekendy tematyczne, miski i woda dla psów, coraz nowocześniejsza infrastruktura i coraz bogatsza oferta produktowa. A wszystko to, by nakarmić miasto nie tylko pysznym jedzeniem, ale też przyjazną atmosferą.

Nieważne, czy zechcesz zjeść na stojąco, siedząc przy jednym z wielkich stołów, czy rozłożyć się na kocu. Najważniejsze, że na Targu Śniadaniowym nigdy nie jesz sam! To miejsce spotkań, okazja do poznania swoich sąsiadów i kontakt z wystawcami z różnych, często bardzo odległych stron świata, którzy dzielą się swoją egzotyczną kuchnią i kulturą. Wydarzenia przyciągają też sporą ilość turystów. To ciekawa alternatywa dla hipermarketów i sposób na zakupy śniadaniowe w niehandlową niedzielę.

Targ Śniadaniowy działa według zasady Zero Waste

Targ Śniadaniowy wciąż się zmienia i doskonali. Od kilku lat sukcesywnie ogranicza użycie plastiku, by w tym roku definitywnie z niego zrezygnować. Śniadania nie zjesz już na plastikowym talerzyku i przy użyciu plastikowych sztućców, a kupione na targu produkty zabierzesz do domu w papierowej torbie. Znajdziesz też więcej wyrobów ekologicznych i certyfikowanych produktów pochodzących od drobnych dostawców, rolników i nowo powstałych manufaktur działających w duchu ekologii. Targ Śniadaniowy to również zasada Zero Waste. Jedzenie jest tu tak pyszne, że trudno nie zjeść wszystkiego, co kupisz. Jeśli jednak tak się zdarzy, organizacja Foodsharing Warszawa zadba o to, by jedzenie się nie zmarnowało i trafiło do tych, którzy zechcą z niego skorzystać.

Targ Śniadaniowy to nie tylko dobre jedzenie - jakie atrakcje są jeszcze planowane?

W tym roku Targ Śniadaniowy idzie o krok dalej. Dla wszystkich miłośników dobrego jedzenia, którym co weekendowe doznania kulinarne nie wystarczają, organizatorzy uruchomią wyjazdy połączone z degustacją ukierunkowane na poznawanie wyjątkowych smaków. Goście targu będą mogli skorzystać z niedostępnych w programie biur podróży wyjazdów grupowych, by jeść i pić smacznie w wyjątkowych miejscach.

Nie zabraknie też organizowanego przez Targ Śniadaniowy Warszawskiego Festiwalu Wina, który zadebiutował w zeszłym roku. Pierwsza edycja okazała się takim sukcesem, że w tym sezonie doczeka się kilku odsłon w różnych częściach miasta. Warszawiacy znowu spotkają się na świeżym powietrzu, by wspólnie delektować się smakami, które serwować będą dla nich najlepsze winiarnie. To świetna okazja, by poznać kulturę picia wina w dobrym stylu, w towarzystwie pysznych przekąsek, połączonego z rozrywką i muzyką na żywo.

Na stałe w program najważniejszych miejskich wydarzeń wpisze się też Warszawski Festiwal Lodów. Kraftowe, wyjątkowe smaki, rodzinna atmosfera, rzeźby w lodzie i Bitwa na Śnieżki w środku lata. Krótko mówiąc – idealny scenariusz na spędzenie czasu wolnego z dziećmi.

Otwarcie sezonu 2020 na Targu Śniadaniowym już na początku czerwca

Być może miejsc w Warszawie, gdzie zjesz i wypijesz smacznie na świeżym powietrzu jest więcej, ale Targ Śniadaniowy jest tylko jeden! A precyzyjniej mówiąc 2 – na Żoliborzu, Mokotowie. Adresy i szczegóły dotyczące pozostałych wydarzeń znajdziesz na stronie facebook.com/targsniadaniowy oraz www.targsniadaniowy.pl Sprawdź już teraz i dołącz do Warszawiaków, którzy od prawie dekady celebrują wspólnie weekendowe spotkania.

RadioZET.pl