Zamknij

Taxify: dlaczego zmieniło nazwę na Bolt? Czy trzeba ściągać nową aplikację? Co to jest Bolt?

Redakcja
08.03.2019 16:22
Taxify: dlaczego zmieniło nazwę na Bolt? Czy trzeba ściągać nową aplikację? Co to jest Bolt?
fot. materiały prasowe

Taxify, aplikacja do przewozów osób, zmieniła nazwę na Bolt. Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące aplikacji: czy trzeba będzie ściągnąć Bolt od nowa? Dlaczego zdecydowano o zmianie nazwy, a także co oznacza słowo Bolt? U nas znajdziecie wszystkie potrzebne informacje nt. Taxify i Bolta. 

Taxify: dlaczego aplikacja zmieniła nazwę? Czy będzie trzeba pobierać nową aplikację? Jak się będzie nazywała Taxify? Sprawdzamy co wiadomo o zmianie nazwy aplikacji Taxify.

>> Taxify z nową nazwą. Aplikacja przewozowa z nowymi usługami w Polsce

Co to jest Bolt? Taxify zmienia nazwę

Taxify zmienia nazwę na Bolt – taką informację podała w czwartek firma przewozowa. Aplikacja do zamawiania przejazdów od czwartku będzie nazywała się Bolt

Nowa nazwa, Bolt, oznacza szybkość i łatwe przemieszczanie się – dokładnie takie powinno być poruszanie się po mieście, czy to samochodem, czy hulajnogą, czy podczas korzystania z transportu publicznego. Bolt oznacza w języku angielskim piorun, co podkreśla również nasze przekonanie o tym, że przyszłość transportu będzie elektryczna – wyjaśnił Markus Villig, założyciel i szef firmy Bolt.

>> Rząd PiS wraca do „Lex Uber”. Minister zdradził szczegóły ustawy

Dlaczego Taxify zmieniło nazwę na Bolt?

Taxify zmieniło nazwę na Bolt, jednak firma, która jest właścicielem aplikacji nie poinformowała dlaczego podjęła taką decyzję. Obecnie z Taxify mogą już korzystać mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania, Aglomeracji Śląskiej, Łodzi, Lublina, Bydgoszczy, a także Białegostoku.

>> Rząd PiS wraca do „Lex Uber”. Minister zdradził szczegóły ustawy

Czy trzeba ściągać nową aplikację Taxify? 

Po zmianie nazwy z Taxify na Bolt nie będzie trzeba pobierać nowej aplikacji. Jak informują właściciele firmy, program zaktualizuje się automatycznie.

RadioZET.pl/PZ