Zamknij

Tę ilustrację namalowano tuszem sprzed 95 milionów lat!

Redakcja
26.08.2018 16:43
Tę ilustrację namalowano tuszem sprzed 95 milionów lat!
fot. Esther Van Hulsen

Barwnik wydobyto ze skamieniałej ośmiornicy. Holenderskiej artystce przekazali go pracownicy PalVenn Museum w Oslo. Esther Van Hulsen postanowiła go wykorzystać w kreatywny sposób.

Tusz pozyskano ze skamieniałej ośmiornicy

Esther Van Hulsen to holenderska artystka i ilustratorka. Na co dzień współpracuje z wieloma muzeami i innymi instytucjami naukowymi. Jak sama twierdzi, jej sztuka to efekt połączenia wiedzy z wyobraźnią. Jeden z jej ulubionych motywów to realistyczne rysunki zwierząt, które wykorzystywało już m.in. PalVenn Museum w Oslo. To właśnie jego pracownicy przekazali Esther nietypowy barwnik. Pozyskano go ze...skamieliny ośmiornicy sprzed 95 milionów lat! Oto, jak artystka postanowiła go wykorzystać.

Octopus_01
fot. źródło:Esther Van Hulsen

Zobacz także

Zobacz także

Ilustracja wykonana tuszem sprzed 95 milionów lat

Atrament wydobyty ze skamieniałej ośmiornicy trafił w ręce Van Hulsen w 2014 roku, pięć lat po odnalezieniu skamieliny na terenie jednego z wykopalisk w Libanie. Kiedy paleontolog Bjorn Hurum wyekstraktował go ze znaleziska, okazało się, że tusz nadal doskonale nadawał się do użycia, pomimo upłynięcia milionów lat od momentu śmierci zwierzęcia, które go wytworzyło.

oslo2
fot. źródło:Esther Van Hulsen

Zobacz także

Zobacz także

Pracę można podziwiać w Natural History Museum w Oslo

Van Hulsen postanowiła więc z pomocą niecodziennego tuszu wykonać równie oryginalną ilustrację, przedstawiającą ośmiornicę w taki sposób, w jaki wyglądała za życia. Efekty udanego eksperymentu paleontologiczno-artystycznego można podziwiać w jednej z galerii Natural History Museum w Oslo.

RadioZET.pl/źródło:ThisIsCollossal/AG

Zobacz także