Zamknij

Tęczowy Piątek: lista szkół. O co chodzi w akcji 26.10?

Redakcja
26.10.2018 08:49
Tęczowy Piątek: lista szkół. O co chodzi w akcji 26.10?
fot. PIXABAY

Tęczowy Piątek - jak sama nazwa wskazuje - odbędzie się w piątek, 26 października. Akcja zostanie przeprowadzona w ponad 200 szkołach w całej Polsce z inicjatywy Kampanii Przeciw Homofobii. Jakie placówki biorą udział w Tęczowym Piątku i o co chodzi w akcji? Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej.

Tęczowy Piątek: lista szkół w Polsce. Które placówki biorą udział w akcji 26 października 2018? O co w niej chodzi? Jaki jest jej cel? Czy tego dnia są normalne zajęcia w szkołach? Sprawdzamy informacje o Tęczowym Piątku.

Tęczowy Piątek - o co chodzi w akcji 26 października?

Tęczowy Piątek odbędzie się 26 października 2018 roku. Jest to międzynarodowa akcja, która w polskich szkołach będzie mieć miejsce już po raz trzeci. Koordynowana jest przez Kampanię Przeciw Homofobii.

W Tęczowy Piątek w kilkuset placówkach na szkolnych korytarzach zawisną tęczowe plakaty, a głównym tematem poruszanym podczas zajęć dydaktycznych będzie akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI (lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe). 

Zagłosuj

Popierasz akcję Tęczowy Piątek?

Liczba głosów:

"Akcja Tęczowy Piątek organizowana jest po to, aby nauczyciele i nauczycielki pokazali swoim uczniom i uczennicom, że szkoła jest miejscem, gdzie każdy może być sobą. Tego dnia dorośli i rówieśnicy dają wyraźny sygnał młodym osobom LGBTQI, że mogą na nich liczyć" – mówi Joanna Skonieczna z organizacji społecznej Kampania Przeciw Homofobii.

Tęczowy Piątek: lista szkół niedostępna. Dlaczego?

Lista szkół, które biorą udział w akcji Tęczowy Piątek, nie jest publikowana, ponieważ organizatorzy chcą, by ten dzień odbył się w przyjaznej dla uczniów i uczennic atmosferze. W piątek natomiast zostanie zamieszczona mapa miast i miejscowości, które włączyły się do akcji. Wiadomo, że przyłączyła się do niej rekordowa liczba 211 placówek zlokalizowanych w całej Polsce.

Nie ma schematu, według którego w kilkuset szkołach prowadzone będą zajęcia. O tym, jak będzie wyglądał Tęczowy Piątek, zadecydują nauczyciele wraz ze swoimi uczniami. Koordynatorzy akcji zapewniają jednak zestaw materiałów edukacyjnych, plakaty oraz tęczowe gadżety i podpowiadają m.in. jakie filmy można obejrzeć na lekcji.

RadioZET.pl/kph.org.pl/JW