Zamknij

Telewizja Polska ruszyła z programem "Szkoła z TVP". Materiały edukacyjne dla uczniów na antenie TVP

Piotr Krajewski
31.03.2020 12:59
Telewizja Polska ruszyła z programem Szkoła z TVP. Materiały edukacyjne dla uczniów na antenie TVP
fot. mat. prasowe

Telewizja Polska ruszyła od 30 marca z nowym programem „Szkoła z TVP”. Materiały dla uczniów będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej, m.in. w TVP3 czy TVP Rozrywka. Lekcje będzie można obejrzeć również na vod.tvp.pl oraz na stronie szkolaztvp.pl.

„Szkoła z TVP” to nowa inicjatywa, która jest wzbogaceniem oferty edukacyjnej Telewizji Polskiej, skierowanej do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców. To efekt podpisanego między TVP S.A. i Ministerstwem Edukacji Narodowej porozumienia dotyczącego realizacji audycji oświatowych. W ramach akcji „Szkoła z TVP” na antenach TVP będą emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.

Od 30 marca na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej będą emitowane lekcje i materiały edukacyjne dla uczniów. Będzie można obejrzeć je na czterech kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia.

Wszystkie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach, dedykowanych każdej klasie oraz na specjalnej stronie szkolaztvp.pl. Plan lekcji również będzie dostępny na stronie szkolaztvp.pl.

Dla Telewizji Polskiej zaangażowanie w ten projekt było nie tylko czymś oczywistym, ale także przejawem realizacji misji, którą wypełniamy. Już od początku tego szczególnego czasu TVP zaangażowała się w przedstawianie materiałów edukacyjnych, co było widać na antenach TVP ABC czy TVP Kultura, a także przy zmianach ramówkowych na naszych głównych kanałach. Projekt „Szkoła z TVP” jest dla nas wyzwaniem logistycznym i technologicznym, ale jego realizacja jest kwintesencją działalności nadawcy publicznego. Umożliwia nam to pokazanie, że TVP jest Spółką nowoczesną i dynamiczną, która w szybkim tempie odpowiada na społeczne oczekiwania i wychodzi naprzeciw wyzwaniom. Jestem pewien, że zaangażowanie naszych pracowników połączone z wkładem merytorycznym Ministerstwa Edukacji Narodowej zapewni uczniom edukację na najwyższym możliwym w tych warunkach poziomie. To dla mnie zaszczyt, że możemy realizować taki projekt wspólnie z MEN — powiedział Prezes TVP Maciej Łopiński.

Cieszymy się, że Telewizja Polska tak aktywnie włączyła się w pomoc nauczycielom i uczniom w kształceniu na odległość. Wartościowe, merytoryczne materiały prezentowane na antenach TVP mogą być istotnym narzędziem w codziennej pracy nauczycieli i wsparciem dla uczniów w samodzielnej nauce w domu — podkreślił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Pasma edukacyjne Telewizji Polskiej

Telewizja Polska od początku zawieszenia zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych intensywnie wspiera działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Poza specjalnymi pasmami TVP ABC i TVP Kultura zostały uruchomione również audycje w serwisie vod.tvp.pl.

Od 19 marca TVP we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomiła wirtualny kanał edukacyjny. Każdego dnia, na stronie vod.tvp.pl w godzinach 9.00-13.00 w sekcji „eSzkoła” uczniowie i nauczyciele mogą znaleźć wartościowe materiały dotyczące wybranego zagadnienia.

Ponadto od 23 marca działa „Domowe przedszkole” TVP ABC, które również można znaleźć na vod.tvp.pl. To oferta dla najmłodszych dzieci i ich rodziców.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK