Zamknij

The Last of Us Part II - DATA premiery: kiedy w Polsce i ile kosztuje gra?

Karolina Piotrowska
28.04.2020 14:53
The Last of Us Part II - DATA premiery: kiedy w Polsce i ile kosztuje gra?
fot. mat. prasowe

W związku z nadchodzącą premierą The Last of Us Part II wielu graczy szuka informacji na temat nowego tytułu. Sprawdzamy, jaka będzie cena gry w Polsce oraz kiedy premiera The Last of Us Part II.

The Last of Us Part II - DATA premiery: kiedy w Polsce i ile kosztuje gra? Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje dla graczy oraz szczegóły dotyczące premiery kontynuacji serii The Last of Us na konsolę PlayStation 4.

The Last of Us Part II - DATA PREMIERY: kiedy w Polsce będzie dostępna gra?

The Last of Us Part II to przygodowa gra akcji z elementami survival horroru, produkowana przez studio Naughty Dog na konsolę PlayStation 4. Stanowi kontynuację The Last of Us, czyli zdobywcy największej liczby nagród Gry roku w 2013. Początkowo premiera gry zaplanowana była na 29 maja 2020 roku, jednakże z powodu pandemii COVID-19 została ona przesunięta.

Nowa data premiery The Last of Us Part II została zaplanowana na piątek, 19 czerwca 2020 roku. 

Ile kosztuje The Last of Us Part II? [CENA GRY]

Gra The Last of Us Part II kosztuje w przedsprzedaży 259 złotych. Można ją kupić w większości sklepów z elektroniką, jednak oczywiście do dnia premiery jest ona dostępna jedynie w przedsprzedaży w opcji z dostawą do domu. 

Akcja The Last of Us Part II toczy się w 2038 roku w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych pięć lat po wydarzeniach z pierwszej części gry i ponad 25 lat po wybuchu epidemii grzyba. Główną bohaterką gry jest 19-letnia Ellie, która w pierwszej części serii była eskortowana przez Joela do grupy ludzi z organizacji Świetlików.

O grze The Last of Us Part II w oficjalnym komunikacie czytamy:

Pięć lat po pełnej niebezpieczeństw podróży przez wyniszczone epidemią Stany Zjednoczone Ellie i Joel osiedli w Jackson, Wyoming. Życie w prosperującej społeczności tych, którym udało się przetrwać, dało im spokój i poczucie stabilności mimo nieustającego zagrożenia ze strony zarażonych i innych, bardziej zdesperowanych ocalałych. Gdy brutalne wydarzenie zakłóca ten spokój, Ellie wyrusza w drogę, by wywrzeć sprawiedliwą pomstę. Odławiając winnych jeden po drugim, musi zmierzyć się z niszczycielskimi skutkami swoich działań.

Wszyscy, którzy wyruszą w podróż wraz z Ellie, spośród sielskich gór i lasów Jackson napotkają nowe grupy tych, którzy przeżyli, będą wędrować przez nieznane, zdradzieckie lokalizacje oraz oglądać przerażające formy zakażonych. Ożywione przez najnowszą wersję silnika Naughty Dog postacie i otoczenie są bardziej realistyczne i pełne szczegółów niż kiedykolwiek.

RadioZET.pl/mat. prasowe/KP