Zamknij

Tik Tok w Polsce zakazany - czy taka sytuacja jest możliwa i dlaczego miałby zostać usunięty?

05.08.2020 15:30
Tik Tok w Polsce zakazany - czy taka sytuacja jest możliwa i dlaczego miałby zostać usunięty?
fot. Shutterstock

Czy Tik Tok w Polsce zostanie zakazany? Takie pytania zaczęły pojawiać się głównie wśród użytkowników aplikacji tuż po tym, gdy prezydent USA Donald Trump zapowiedział zakazanie aplikacji na terenie Stanów Zjednoczonych. Sprawdzamy szczegóły i odpowiedź Ministerstwa Cyfryzacji.

Tik Tok w Polsce zakazany - czy taka sytuacja jest możliwa i dlaczego miałby zostać usunięty? Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na ten temat, a także zamieszczamy oficjalną odpowiedź Ministerstwa Cyfryzacji w tej sprawie.

Tik Tok - co to jest, jak działa i na czym polega aplikacja Tik Tok?

Czy Tik Tok w Polsce będzie zakazany i dlaczego miałoby się tak stać?

Pod koniec lipca prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oświadczył, że Tik Tok stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i zostanie wkrótce zablokowany w USA. W USA aplikacja ma ponad 100 milionów aktywnych użytkowników. Później jednak Trump zmienił zdanie i dał chińskiej firmie i amerykańskiemu koncernowi Microsoft 45 dni na dojście do porozumienia w sprawie przejęcia przez niego amerykańskiej działalności TikToka. Microsoft ogłosił, że jest tym zainteresowany - podała agencja Reutera.

TikTok zostanie zakazany w USA? Jest oficjalna deklaracja

TikTok i Aliexpress znikną z Polski? Resort cyfryzacji odpowiada

Tuż po tej sytuacji zaczęły pojawiać się głosy, że również w Polsce Tik Tok miałby zostać zakazany. W odpowiedzi na to pojawił się jednak oficjalny komunikat Ministerstwa Cyfryzacji. 

TikTok zakazany w USA? Jest reakcja Pekinu

Czy to możliwe, że Tik Tok w Polsce zostanie zakazany?

Jak czytamy w oficjalnej informacji zamieszczonej na Twitterze Ministerstwa Cyfryzacji, Tik Tok nie zostanie zakazany w Polsce. Komunikat brzmi następująco:

‼️Uwaga‼️ W sieci możecie dziś znaleźć informację, że rzekomo pracujemy nad przepisami, które miałyby ograniczyć w Polsce działanie niektórych mediów społecznościowych i serwisów sprzedażowych - nie wierzcie w to! To typowy #fakenews. Nie prowadzimy takich prac. #dezinformacja

Co ciekawe, pod koniec czerwca 2020 roku władze w Indiach zablokowały mieszkańcom dostęp do Tik Toka i wielu innych chińskich aplikacji. Rząd w Delhi wyjaśniał blokady względami prywatności i bezpieczeństwa. Przyczyną były m.in. kradzieże danych użytkowników aplikacji i wysyłanie ich na serwery poza Indiami.

Tik Tok - jak usunąć konto w aplikacji? Prosty sposób na trwałe usunięcie konta na Tik Toku

Przypomijmy - TikTok to aplikacja mobilna umożliwiająca tworzenie i udostępnianie bardzo krótkich materiałów wideo. Została utworzona przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance, we wrześniu 2016. Dostępna w ponad 75 wersjach językowych, w 150 krajach świata. W czerwcu 2018 miała łącznie ponad 500 milionów użytkowników.

Tik Tok: jak zacząć używać? Jak pobrać aplikację i zarejestrować się w Tik Toku?

TikTok to globalna społeczność wideo. Ułatwiamy oglądanie niesamowitych krótkich filmików. Możesz też tworzyć własne filmy, nagrywając te zabawne i niezapomniane chwile, aby podzielić się nimi ze światem. Urozmaicaj swoje filmy dzięki naszym filtrom efektów specjalnych, zabawnym naklejkom i wielu innym funkcjom. Życie biegnie szybko, więc niech każda sekunda się liczy. - czytamy w opisie aplikacji w Google Play.

Piosenki z Tik Tok 2020 - tytuły, trendy, nazwy i polskie piosenki na Tik Toku

RadioZET.pl