Zamknij

Tło: gondole i doże. Centrum uwagi: łoże... - czyj utwór tak streścił S. Barańczak? [MILIONERZY ODPOWIEDŹ]

Karolina Piotrowska
27.06.2019 13:14
Tło: gondole i doże. Centrum uwagi: łoże... - czyj utwór tak streścił S. Barańczak? [MILIONERZY ODPOWIEDŹ]
fot. screen / player.pl

Tło: gondole i doże. Centrum uwagi: łoże. Wąż: Jago. Mąż: 'Ja go!...' Duszona: Żona. Finał: obsada kona. Czyj utwór tak streścił S. Barańczak? W poniższym artykule znajdziecie informacje o tym, która odpowiedź na to pytanie z "Milionerów" jest poprawna oraz czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć i przejść dalej.

Tło: gondole i doże. Centrum uwagi: łoże. Wąż: Jago. Mąż: 'Ja go!...' Duszona: Żona. Finał: obsada kona. Czyj utwór tak streścił S. Barańczak? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" oraz jej wyjaśnienie.

Próby cenzurowania treści w sieci... - to efekt? [MILIONERZY ODPOWIEDŹ]

Tło: gondole i doże. Centrum uwagi: łoże... Czyj utwór tak streścił S. Barańczak? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach", "Tło: gondole i doże. Centrum uwagi: łoże...", przysporzyła dużo trudności kolejnemu uczestnikowi, który kontynuował grę z poprzedniego odcinka. Do wyboru miał on tradycyjnie cztery warianty:

A. Fiodora Dostojewskiego 

B. Francesca Petrarki 

C. Itala Calvina 

D. Wiliama Szekspira

Uczestnik programu postanowił skorzystać z koła ratunkowego - Pół na pół. Pozostały mu do wyboru odpowiedzi A. Fiodora Dostojewskiego i D. Wiliama Szekspira. Ponieważ nadal nie miał pewności, która z nich jest prawidłowa, poprosił jeszcze o dodatkowe koło - Pytanie do publiczności

MILIONERZY - Tło: gondole i doże. Centrum uwagi: łoże... Czyj utwór tak streścił S. Barańczak? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów", "Tło: gondole i doże. Centrum uwagi: łoże... Czyj utwór tak streścił S. Barańczak?", to D. Była ona warta 20 tysięcy złotych. Uczestnik zasugerował się podpowiedziami ze strony publiczności i ostatecznie zaznaczył prawidłową odpowiedź.

Stanisław Barańczak opisał w taki sposób utwór Wiliama Szekspira "Otello". Tragedia została napisana prawdopodobnie ok. 1602-1604 r. Maur Otello żeni się z córką weneckiego senatora Desdemoną. Za sprawą intryg - mimo, że żona jest mu wierna - Otella ogarnia obsesyjna zazdrość.

Najmniej do zrobienia mamy w mieszkaniu oddanym w stanie... - odpowiedź z "Milionerów"

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

Do etapu właściwego teleturnieju zawodnik kwalifikuje się poprzez rundę eliminacyjną Kto pierwszy, ten lepszy, w której na początku brało udział dziesięć osób, zaś od 2017 roku jest to sześć osób. W tej rundzie każdy uczestnik musi poprawnie ułożyć cztery odpowiedzi A, B, C i D we właściwej kolejności. Do gry dostaje się osoba, która zrobiła to najszybciej (czas podawany jest do części tysięcznych). Jeśli więcej niż jeden zawodnik ułoży w odpowiedniej kolejności odpowiedzi, odbywa się dogrywka. Po tym zwycięzca eliminacji rozpoczyna grę o milion złotych, w której musi poprawnie odpowiedzieć na dwanaście zamkniętych pytań (w latach 1999–2003 należało odpowiedzieć na 15 pytań).

RadioZET.pl/KP