Zamknij

"Tolkien" - premiera, obsada, zwiastun. Kiedy film biograficzny o J.R.R. Tolkienie?

Redakcja
28.01.2019 13:55
"Tolkien" - premiera, obsada, zwiastun. Kiedy film biograficzny o J.R.R. Tolkienie?
fot. Instagram.com/nicholashoult/

Film "Tolkien" ma mieć swoją światową premierę jeszcze w maju 2019 roku. Będzie to film biograficzny, który opowiada o losach J.R.R. Tolkiena, ojca fantasy i autora trylogii "Władca Pierścieni". Kiedy premiera produkcji i kto zagra? Szczegółowe informacje o premierze filmu "Tolkien" i obsadzie można znaleźć poniżej.

Film "Tolkien" - kiedy premiera produkcji o losach J.R.R. Tolkiena, autora trylogii "Władca Pierścieni"? Kto zagra w filmie biograficznym? Czy jest już zwiastun? Odpowiadamy na pojawiające się pytania i sprawdzamy najważniejsze informacje o filmie "Tolkien" - obsada, data premiery, zwiastun.

"Tolkien" - premiera i obsada filmu o losach J.R.R. Tolkiena

Kiedy premiera filmu "Tolkien"? Dobra wiadomość dla wszystkich osób, które chcą poznać historię autora bijącej popularności trylogii "Władca pierścieni" - światowa premiera produkcji zaplanowana jest na 10 maja 2019 roku. Nie wiadomo jeszcze, czy w tym dniu film "Tolkien" trafi także do kin w Polsce. Jeśli tylko pojawi się taka informacja, zamieścimy ją w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco.

Obsada filmu "Tolkien" została ujawniona. W tytułowego bohatera wcieli się Nicholas Hoult, znany m.in. z takich produkcji jak "Faworyta", "Mad Max: Na drodze gniewu", "Był sobie chłopiec" czy "Kumple", a w roli jego żony i muzy będzie można oglądać Lily Collins (jako Edith Bratt). Ponadto zagrają m.in.: Colm Meaney (Ojciec Franciszek Morgan), Tom Glynn-Carney (Christopher Wiseman), Patrick Gibson (R.Q. Gilson), Anthony Boyle (G.B. Smith), Craig Roberts (Sam), Genevieve O'Reilly. Za reżyserię filmu "Tolkien" odpowiedzialny jest Dome Karukoski ("Stary człowiek i może", "Serce lwa").

Film "Tolkien" - ZWIASTUN. O czym będzie produkcja?

Zwiastun filmu "Tolkien" nie został jeszcze ujawniony, dlatego fani Tolkiena muszą uzbroić się w cierpliwość. 

Film "Tolkien" opowiadać będzie o losach ojca fantasy J.R.R. Tolkiena. Obraz skupi się na czasach szkolnych pisarza, pierwszych przyjaźniach, wielkiej miłości do Edith Bratt, dramatycznych przeżyć wojennych a także jego akademickiej karierze. Widzowie zobaczą, jak wyglądała życiowa droga J.R.R. Tolkiena, która doprowadziła go do stworzenia wyjątkowego świata Śródziemia.

» Jak dobrze znasz twórczość J.R.R. Tolkiena? [QUIZ] «

RadioZET.pl/JW