Zamknij

Tomson - kim jest Tomasz Lach, juror The Voice Kids? [WIEK, INSTAGRAM]

Karolina Piotrowska
03.01.2020 12:40
Tomson - kim jest Tomasz Lach, juror The Voice Kids? [WIEK, INSTAGRAM]
fot. Grzegorz Ksel/REPORTER / East News

Kim jest Tomson z "The Voice Kids"? Wiek, Instagram, zespół, kariera - w poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje o muzyku, który ponownie zasiądzie w jury programu TVP razem z Aleksandrem Baronem.

Tomson - kim jest Tomasz Lach, juror The Voice Kids? Wiek, Instagram i informacje o muzyku, który ponownie pojawi się w muzycznym programie TVP, zebraliśmy w poniższym artykule.

Kim jest Tomson, czyli Tomasz Lach? [WIEK, INSTAGRAM, INFORMACJE]

Tomasz "Tomson" Lach ma 36 lat, urodził się 13 lipca 1983 w Elblągu. Jest polskim wokalistą, autorem tekstów i beatbokserem, a także członkiem zespołu Afromental. 

Wiele osób zastanawia się, czy Aleksander Baron i Tomson są braćmi. Są oni tylko przyjaciółmi, którzy grają razem w zespole Afromental.

Urodził się i wychował w Elblągu, gdzie ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego. W wieku dwudziestu lat wyjechał do Olsztyna, by studiować prawo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. 

Jest zdobywcą pierwszej nagrody w Festiwalu Muzyki BigBeatowej w Żarach. Uczestniczył w czwartej polskiej edycji "Idola". Współpracował z takimi artystami, jak m.in. VNM, Ten Typ Mes, Endefis czy EastWest Rockers.

W 2004 wraz z Wojciechem Łozowskim założył zespół Afromental. Debiutowali występem na I Przeglądzie Młodych Kapel Gazety Olsztyńskiej. Za interpretację utworu "Bananowy Song" grupy Vox dotarli do "Złotej dziesiątki" Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Gama w Kołobrzegu oraz uzyskali wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Z zespołem wydał cztery albumy studyjne: The Breakthru (2007), Playing with Pop (2009), The B.O.M.B. (2011) i Mental House (2014).

Tomson na Instagramie jest aktywny jako  @tomsoniziofficial. Publikuje on tam m.in. informacje związane z koncertami lub programami, w których występuje, m.in. w "The Voice of Poland" i "The Voice Kids".

Tomson - juror The Voice Kids [KARIERA, HISTORIA]

Wspólnie z Aleksandrem Baronem brali udział w programie TVP2 "Bitwa na głosy" (2012) i The Voice Kids (od 2018). Od 2013 roku byli również trenerami w programie "The Voice of Poland". Tomson i Aleksander Baron w programie traktowani są jako jeden mentor. Do tej pory żaden z uczestników przygotowywanych przez nich nie wygrał programu, jednak kilkukrotnie udało się im zająć drugie miejsce. W 2019 roku ponownie wzięli udział w jubileuszowej, 10. edycji programu razem z  MargaretMichałem Szpakiem i  Kamilem Bednarkiem i tym razem to właśnie uczestniczka z ich drużyny wygrała "The Voice of Poland". Chodzi tutaj o Alicję Szemplińską.

Od 2020 roku zasiadają wspólnie w jury trzeciej edycji programu "The Voice Kids".

RadioZET.pl/KP