Zamknij

Superksiężyc 2018: pełnia Truskawkowego Księżyca w czerwcu. Kiedy ją zobaczymy?

Redakcja
28.06.2018 12:50
Truskawkowy Księżyc 2018: kiedy i o której godzinie oglądać? [CZERWIEC]
fot. PIXABAY

Truskawkowy Księżyc 2018 w czerwcu - kiedy i o której godzinie będziemy mogli obserwować Pełnię? Na takie pytania szuka odpowiedzi wielu miłośników podobnych zjawisk. Przedstawiamy dokładną datę, genezę nazwy i sprawdzamy, czy Księżyc w tym terminie rzeczywiście zmieni kolor na truskawkowy.

Truskawkowy Księżyc w czerwcu 2018 będziemy mogli obserwować pod koniec miesiąca. Kiedy dokładnie, o której godzinie i jak? Sprawdzamy, czy Pełnia Truskawkowego Księżyca będzie widoczna gołym okiem, czy jednak będziemy potrzebowali specjalistycznych sprzętów.

» Zbliżenie Marsa do Ziemi 2018 - kiedy, o której i jak obserwować? «

» Lato 2018: kiedy pierwszy dzień kalendarzowe i astronomicznego lata? «

Truskawkowa Pełnia (super)Księżyca 2018

Truskawkowy Księżyc 2018 będziemy mogli obserwować pod koniec miesiąca, a dokładniej w czwartek, 28 czerwca. Pełnia Truskawkowego Księżyca 2018 rozpocznie się około godziny 6:54, jednak w niebo warto spojrzeć już nawet trochę wcześniej. Pierwsza letnia Pełnia widoczna będzie gołym okiem. Do jej obserwacji nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi.

Wielu miłośników podobnych zjawisk zastanawia się także, czy Truskawkowy Księżyc 2018 rzeczywiście zmieni swoją barwę. Niestety pod koniec czerwca Księżyc wcale nie przybierze truskawkowego odcienia. 

» Zaćmienie Księżyca - kiedy i jak oglądać najdłuższe od 100 lat zaćmienie?

Geneza nazwy "Truskawkowy Księżyc 2018

Mimo że czerwcowa Pełnia Truskawkowego Księżyca 2018 nie zmieni swojej barwy, to jednak jej nazwa nie została wybrana przypadkowo. Wywodzi się ona z kultury indiańskich plemion Algonkinów i odnosi się do zbierania truskawek w tym okresie. Poniżej znajdziecie pozostałe nazwy Pełni na kolejne miesiące.

Lipiec: Pełnia Koźlego Księżyca (kozły co roku zrzucają poroże, które zaczyna im odrastać w lipcu).

Sierpień: Pełnia Księżyca Jesiotrów (liczne występowanie jesiotrów w tym miesiącu).

Wrzesień: Pełnia Księżyca Plonów (nazwa nawiązuje do zbieranych plonów we wrześniu).

Październik: Pełnia Księżyca Myśliwych (październik to najlepszy miesiąc na polowania).

Listopad: Pełnia Bobrzego Księżyca (niektórzy uważają, że nazwa nawiązuje do pułapek na bobry, które w tym miesiącu zastawiali Indianie, inni są zdania, że nazwa pochodzi od zwiększonej aktywności bobrów, które budują zimowe zapory).

Grudzień: Pełnia Zimnego Księżyca (nawiązując do zbliżającej się zimy).

» Kurtyny wodne w Warszawie 2018 - gdzie się ochłodzimy? [LOKALIZACJE] «

RadioZET.pl/JW