Zamknij

Trzej to wielcy mistrzowie zakonu krzyżackiego, a jeden nie. Który? [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
26.08.2019 12:31
Trzej to wielcy mistrzowie zakonu krzyżackiego, a jeden nie. Który? [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Trzej to wielcy mistrzowie zakonu krzyżackiego, a jeden nie. Który? - takie pytanie za 75 000 zł usłyszał jeden z graczy programu "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem będzie można obejrzeć w poniedziałek, 26 sierpnia. Prawidłową odpowiedź na pytanie, który nie jest wielkim mistrzem zakonu krzyżackiego, zamieszczamy poniżej.

Trzej to wielcy mistrzowie zakonu krzyżackiego, a jeden nie. Który? "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie, jej wyjaśnienie oraz informacje na temat tego, jak poradził sobie uczestnik teleturnieju, zamieszczamy w tym artykule.

Trzej to wielcy mistrzowie zakonu krzyżackiego, a jeden nie. Który? 

Pytanie za 75 000 zł, trzej to wielcy mistrzowie zakonu krzyżackiego, a jeden nie - który, było dla uczestnika programu "Milionerzy" nie lada wyzwaniem. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - Karl Bessart von Trier

B - Lars von Trier

C - Konrad von Jungingen

D - Ulrich von Jungingen

Uczestnik programu "Milionerzy" wspomniał, że obiecał sobie już na początku, że jak dojdzie do pytania za 75 000 zł, to nie skorzysta przy nim z koła ratunkowego. Postanowił więc wybrać wariant drogą eliminacji. Od razu odrzucił C i D, ponieważ stwierdził, że są to na pewno wielcy mistrzowie zakonu krzyżackiego. Dodał, że nigdy nie spotkał się z Karlem Bessartem. Z kolei wydaje mu się, że Lars von Trier, jest reżyserem. Ostatecznie zdecydował się na zaznaczenie odpowiedzi B, Lars von Trier.

Milionerzy: trzej to wielcy mistrzowie zakonu krzyżackiego, a jeden nie. Który? 

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, trzej to wielcy mistrzowie zakonu krzyżackiego, a jeden nie - który, jest odpowiedź B, Lars von Trier. Uczestnik programu wybrał zatem dobry wariant, wygrał 75 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Lars von Trier to duński reżyser oraz scenarzysta filmowy. Jego filmy często konfrontują się z tematyką ludzkiej egzystencji, problemów społecznych oraz różnych kwestii politycznych. Jego dzieła nigdy nie uzyskały jednoznacznego uznania krytyków, a sam von Trier znany jest ze swojego kontrowersyjnego i ekscentrycznego zachowania. Razem z Thomasem Vinterbergiem zapoczątkował artystyczny manifest Dogma 95, który wzywał do powrotu do realizmu w kinie.

RadioZET.pl/JW