Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Trzynastka dla rencistów 2019 - od kiedy, dla kogo i ile? [KWOTA, WARUNKI]

19.03.2019 09:20

Nowe świadczenie: Trzynastka dla rencistów w 2019 roku ma zostać wypłacone obok przymusowych emerytur. Sprawdzamy też inne punkty programu wyborczego PiS. Wicepremier Beata Szydło zapewniła, że pieniądze z programu mają być wypłacane dla wszystkich rencistów. Sprawdzamy, jakie będą dokładne warunki otrzymania "trzynastki", od kiedy będzie można otrzymać świadczenie i ile wyniesie "Trzynastka dla rencistów" w 2019 roku.

Trzynastka dla rencistów 2019 - od kiedy, dla kogo i ile? [KWOTA, WARUNKI] fot. pixabay.com

Nowe świadczenie - Trzynastka dla rencistów w 2019 roku - ile wyniesie, od kiedy zacznie obowiązywać, komu zostanie przyznana? Sprawdzamy wszystkie warunki przyznania Trzynastki dla rencistów w 2019 roku.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

"Trzynastka dla rencistów" 2019 - od kiedy obowiązuje nowe świadczenie?

Trzynastka dla rencistów to jedna z zapowiedzi, jakie PiS złożył już po konwencji Zjednoczonej Prawicy. To, że dodatkowe pieniądze otrzymają renciści, zapowiedziała wicepremier Beata Szydło.

 Tak, to jest świadczenie, które będzie wypłacone i dla emerytów, i dla rencistów – powiedziała wicepremier. Trzynastka ma zacząć obowiązywać jeszcze w tym roku. Dokładny termin wypłacenia 13. nie jest jeszcze znany.

» 500 plus na każde dziecko i ''trzynastka'' dla emerytów. Nowe propozycje od PiS

Dla kogo "trzynastka dla rencistów" 2019? Ile wyniesie świadczenie [KWOTA, WARUNKI]

Trzynastka dla rencistów w 2019 roku ma być wypłacana dla każdego, kto przebywa na rencie. Kwota 13. odcinka renty wyniesie dokładnie 1100 złotych brutto - czyli tyle, ile najniższa emerytura i renta. "Na rękę" renciści dostaną ok. 935 złotych. 

» Nowy program 500+ dla pierwszego dziecka od lipca 2019: jakie zmiany i warunki?

 Jarosław Kaczyński na konwencji zapowiedział też inne zmiany, które znajdą się w nowym programie PiS. To m.in. obniżenie kosztów pracy, świadczenie 500+ dla każdego dziecka, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych pomiędzy powiatami i gminami oraz zlikwidowanie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia.

>> Trzynastka dla emerytów 2019 - od kiedy, dla kogo i ile? [KWOTA, WARUNKI]

RadioZET.pl/PZ

Oceń