Zamknij

Tulia - kim są dziewczyny z zespołu, który reprezentuje Polskę na Eurowizji 2019?

Karolina Piotrowska
15.05.2019 10:45
Tulia - kim są dziewczyny, które reprezentują Polskę na Eurowizji 2019?
fot. Piotr Molecki/East News

Kim są dziewczyny z zespołu Tulia, które będą reprezentowały nasz kraj na Eurowizji 2019? Sprawdzamy najważniejsze informacje o zespole, a także z czego są najbardziej znane, w jakich strojach występują oraz gdzie znaleźć informacje na temat koncertów i płyty.

Tulia - kim są dziewczyny z zespołu, z czego są znane i co warto wiedzieć o reprezentantkach naszego kraju na Eurowizji 2019? Zbieramy najważniejsze informacje o zespole Tulia, skład, koncerty, płyta, stroje i ich największe osiągnięcia do tej pory.

Eurowizja 2019 - POLSKA: które miejsce zajął zespół Tulia i ile punktów otrzymał?

Kim są dziewczyny z zespołu Tulia i skąd jest zespół? [SKŁAD, STROJE]

Tulia to polski zespół wokalny wykonujący muzykę folkową, założony w Szczecinie w 2017 roku. W czerwcu 2018 roku wystąpiły z piosenką "Jeszcze Cię nie ma" podczas koncertu "Premiery" w ramach 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym zdobyły trzy statuetki: nagrodę jurorów i publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAiKS.

» Eurowizja 2019 - polska PIOSENKA. Co zaśpiewa zespół Tulia na Eurowizji? «

Co ciekawe, dziewczyny z zespołu Tulia na koncertach i w teledyskach noszą stroje opoczyńskie. Jak możemy przeczytać w serwisie mazopolska.pl, uważają one tradycyjny strój opoczyński za najładniejszy i dlatego w nim występują.

W skład zespołu "Tulia" wchodzą:

  • Joanna Sinkiewicz
  • Dominika Siepka
  • Patrycja Nowicka
  • Tulia Biczak

Eurowizja 2019: pierwszy półfinał z Polską [RELACJA NA ŻYWO]

W sieci możemy znaleźć informacje o tym, że grupę TULIA tworzą młode, ale bardzo doświadczone artystki z gruntownym muzycznym wykształceniem, ich kariera estradowa rozpoczynała się często w wieku 7 lat w zespołach ludowych pieśni i tańca. Dziś część z nich kontynuuje naukę w wyższych szkołach muzycznych lub kultywuje tradycje muzyczne w zespołach muzyki dawnej.

Eurowizja 2019 - TRANSMISJA w TV, online. Gdzie i o której oglądać półfinał? [14.05]

Na Youtube pod ich piosenkami możemy przeczytać, że muzyka Tulii to połączenie klasycznych białych głosów charakterystycznych dla polskiej muzyki ludowej wspomaganej najnowocześniejszą produkcją muzyczną tkwiącą korzeniami gdzieś pomiędzy brzmieniami znanymi z albumów takich artystów jak NICK CAVE, DEAD CAN DANCE, DAVID SYLVIAN, BON IVER, czy JAN GARBAREK. Całość uzupełniają absolutnie unikatowe tradycyjne instrumenty o tak ekscentrycznych nazwach jak suka biłgorajska, lira korbowa czy piszczałka wielkanocna. To wszystko tworzy klimat niepowtarzalnego natychmiast rozpoznawalnego charakterystycznego "tuliowego" brzmienia.

Eurowizja 2019: GŁOSOWANIE. Jak głosować w półfinałach i FINALE?

Zespół Tulia będzie reprezentował Polskę w 64. konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Awiwie.

» Eurowizja 2019 - kto z Polski? Oto reprezentant naszego kraju na Eurowizji 2019

Tulia - płyta, koncerty, informacje o zespole

Bilety na koncerty Tulii można znaleźć na stronie ebilet.pl. Niestety w tej chwili zespół nie ma zaplanowanych żadnych występów.

Płyta zespołu Tulia została wydana 25 maja 2018 roku. Debiutancki album studyjny zatytułowany jest po prostu "Tulia", a na krążku znalazły się ich autorskie kompozycje oraz covery piosenek polskich artystów, takich jak np. Ania Dąbrowska ("Nigdy więcej nie tańcz ze mną"), Kayah ("To nie ptak"), Seweryn Krajewski ("Uciekaj moje serce"), Obywatel G.C. ("Nie pytaj o Polskę"), O.N.A. ("Kiedy powiem sobie dość"), Dawid Podsiadło ("Nieznajomy") czy Wilki ("Eli lama sabachtani"). Album dystrybuowany przez Universal Music Polska zadebiutował na 7. miejscu listy pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i uzyskał status platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy egzemplarzy.

Eurowizja 2019 - GŁOSOWANIE na Polskę: jak oddać głos i kto może zagłosować?

16 listopada 2018 roku ukazała się reedycja albumu, zawierająca pięć premierowych autorskich utworów. Album promuje singiel "Pali się".

Dziewczyny z zespołu Tulia w październiku 2017 roku nagrały i opublikowały folkową wersję przeboju Depeche Mode "Enjoy the Silence". Piosenka została udostępniona także na Facebooku zespołu, dzięki czemu dziewczyny zdobyły dużą popularność w sieci. W lutym 2018 roku wydały oficjalny teledysk do piosenki, który uzyskał ponad 2,5 miliona wyświetleń w serwisie YouTube.

Eurowizja 2019 - DATA: kiedy półfinały i FINAŁ Konkursu Piosenki Eurowizji 2019?

Również autorska wersja piosenki Dawida Podsiadło "Nieznajomy" wykonana przez Tulię przyniosła im sławę w internecie. Ich teledysk osiągnął wynik ponad 7 milionów wyświetleń na YouTube w bardzo krótkim czasie.

RadioZET.pl/KP