Zamknij

Twój Vincent: o czym jest i gdzie obejrzeć film nominowany do Oscara 2018?

Redakcja
23.01.2018 20:35
Twój Vincent: o czym jest i gdzie obejrzeć nominację do Oscarów 2018?
fot. Youtube / NEXTFILMPL

"Twój Vincent" to film nominowany do Oscara 2018 w kategorii "Najlepszy film animowany". Jest to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, a każda z 65 tysięcy klatek filmu została namalowana ręcznie. W całym projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata. Sprawdzamy, o czym jest "Twój Vincent" i gdzie go obejrzeć.

"Twój Vincent" online czy w kinie - gdzie obejrzeć film nominowany do Oscara 2018? O czym jest i jaką historię opowiada? Sprawdzamy informacje na temat polsko-brytyjskiej produkcji

"Twój Vincent" - o czym jest film nominowany do Oscara 2018?

Fabuła filmu "Twój Vincent" opowiada o życiu i śmierci Vincenta van Gogha. Ukazane są w nim burzliwe losy artysty oraz jego tragiczna śmierć. Narracja filmu prowadzona jest przez znajomych malarza, czyli postaci, które występują na jego portretach. Wyjaśniają one przebieg zdarzeń w formie wywiadów, a fakty z życia artysty zostały ustalone między innymi na podstawie 800 napisanych przez niego listów.

Film jest o tyle nietypowy, że jest filmem animowanym i został nakręcony techniką malarską.

>> Oscary 2018 - nominacje. Kto powalczy o statuetkę w marcu?

Gdzie obejrzeć "Twój Vincent" online?

Niestety, film "Twój Vincent" online nie jest dostępny legalnie i za darmo. Do końca stycznia 2018 można go jeszcze obejrzeć w wybranych kinach. Zapewne niedługo produkcja pojawi się do kupienia na nośnikach DVD czy Blue-Ray.

Film "Twój Vincent" wyreżyserowali Dorota Kobiel i Hugh Welchman. Scenariusz został stworzony przez reżyserkę Dorotę Kobielę we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem.

RadioZET.pl/KP