Twój e-PIT - logowanie: jak się zalogować i sprawdzić rozliczenie e-PIT przez urząd skarbowy?

23.04.2019 15:50

Od 2019 roku została wprowadzona nowa usługa dla podatników PIT 37 lub PIT 38. Logowanie do "Twój e-PIT" i rozliczenie PIT 2019 przez urząd skarbowy online można dokonać na 2 sposoby. Przedstawiamy poradnik krok po kroku, jak zalogować się do portalu i sprawdzić e-PIT.

Twój e-PIT - logowanie: jak się zalogować i sprawdzić rozliczenie e-PIT przez urząd skarbowy? fot. Shutterstock

Logowanie do "Twój e-PIT" 2019 - jak się zalogować i sprawdzić przygotowane przez urząd skarbowy rozliczenie PIT za 2018 rok online? Podpowiadamy krok po kroku, jak zalogować się do portalu podatkowego i co możemy zrobić z gotowym e-PITem.

» Twój e-PIT: jak korzystać z Portalu Podatkowego? [PIT, PODATKI, ROZLICZENIE]

Twój e-PIT - LOGOWANIE: jak najłatwiej zalogować się do portalu?

Odkąd zaczął działać portal podatkowy i usługa "Twój e-PIT", logowanie na stronie sprawia niektórym osobom wiele problemów. Aby zalogować się i sprawdzić rozliczenie PIT 2019 przez urząd skarbowy online, należy skorzystać z profilu zaufanego lub wpisać dochody z rozliczeń PIT za poprzednie lata. 

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Przypomnijmy - usługa "Twój e-PIT" to zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które zostało przygotowane przez urząd skarbowy. Znajdziemy w nim m.in. dochód, kwotę nadpłaty/do zapłaty oraz dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak ulga na dzieci i dane organizacji pożytku publicznego, a także numer rachunku bankowego. Dane te można uaktualnić, jeśli tego wymagają.

» PIT 2019. Jak sprawdzić, czy urząd skarbowy rozliczył mój PIT?

Logowanie do e-PIT 2019 - jakie dane przygotować?

  • PESEL (albo NIP i datę urodzenia)
  • kwotę przychodu, którą wskazałeś w PIT za rok 2017
  • jedną z kwot przychodu za 2018 rok, którą znajdziesz w jednej z informacji od płatników (np. twojego pracodawcy), np. PIT-11 i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z deklaracji za 2017 rok

Jeśli posiadamy Profil Zaufany, wystarczy przygotować dane logowania do Profilu Zaufanego. Po przejściu na kolejną stronę można skorzystać ze swoich danych podstawowych do logowania do Profilu Zaufanego (login/adres e-mail i hasło), zalogować się przez bankowość elektroniczną lub za pomocą certyfikatu kwalifikowanego.

» Rozliczenie PIT za 2018 przez urząd skarbowy - od kiedy, jak złożyć e-PIT 2019?

Jak sprawdzić przygotowane zeznanie podatkowe przez urząd skarbowy online? [Logowanie do e-PIT]

Po zalogowaniu do usługi "Twój e-PIT" 2019 mamy do wyboru kilka możliwości, jak postępować z przygotowany przez urząd skarbowy rozliczeniem PIT online. Możemy:

  • zaakceptować przygotowane zeznanie,
  • zmienić sposób rozliczenia (przykładowo na wspólne z małżonkiem), zmienić lub wskazać organizację pożytku publicznego, zmienić dane ulgi na dzieci lub dodać ulgę, dodać inne dane (np. odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa),
  • odrzucić przygotowany PIT i albo wypełnić samodzielnie formularz w usłudze "e-PIT" albo rozliczyć się w innej formie,
  • nie zrobić nic - w tym wypadku 30 kwietnia nasze rozliczenie PIT 2019 przygotowane przez urząd skarbowy uznane zostanie uznane za złożone (wyjątkiem są sytuacje, w których rozliczyliśmy się wcześniej lub w innej formie).

» Czy można samemu rozliczyć PIT za 2018 rok i jak to zrobić? [ROZLICZENIE PIT 2019]

Rozliczenie PIT 2019 przez urząd skarbowy online jest możliwe od piątku, 15 lutego 2019 roku. Od tego dnia "Twój e-PIT" został udostępniony w serwisie podatki.gov.pl. 

» Do kiedy zwrot podatku za 2018 rok? [TERMIN WYPŁAT 2019]

RadioZET.pl/KP

Oceń
Tagi