Zamknij

Twój e-PIT - logowanie 2020: jak się zalogować i sprawdzić rozliczenie e-PIT przez urząd skarbowy?

Karolina Piotrowska
03.04.2020 16:20
Twój e-PIT - logowanie 2020: jak się zalogować i sprawdzić rozliczenie e-PIT przez urząd skarbowy?
fot. Shutterstock

Od 2019 roku została wprowadzona nowa usługa dla podatników PIT 37 lub PIT 38. Logowanie do "Twój e-PIT" i rozliczenie PIT 2020 za 2019 rok przez urząd skarbowy online można dokonać na 2 sposoby. Przedstawiamy poradnik krok po kroku, jak zalogować się do portalu i sprawdzić e-PIT.

Logowanie do "Twój e-PIT" 2020 - jak się zalogować i sprawdzić przygotowane przez urząd skarbowy rozliczenie PIT za 2018 rok online? Podpowiadamy krok po kroku, jak zalogować się do portalu podatkowego i co możemy zrobić z gotowym e-PITem.

PIT 2020 - do kiedy rozliczyć się za 2019 rok? [TERMINARZ, DATA]

Twój e-PIT - LOGOWANIE 2020: jak najłatwiej zalogować się do portalu?

Odkąd zaczął działać portal podatkowy i usługa "Twój e-PIT", logowanie na stronie sprawia niektórym osobom wiele problemów. Aby zalogować się i sprawdzić rozliczenie PIT 2020 przez urząd skarbowy online, należy skorzystać z profilu zaufanego lub wpisać dochody z rozliczeń PIT za poprzednie lata. 

Przypomnijmy - usługa "Twój e-PIT" to zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które zostało przygotowane przez urząd skarbowy. Znajdziemy w nim m.in. dochód, kwotę nadpłaty/do zapłaty oraz dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak ulga na dzieci i dane organizacji pożytku publicznego, a także numer rachunku bankowego. Dane te można uaktualnić, jeśli tego wymagają.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

Logowanie do e-PIT 2020 - jakie dane przygotować?

  • PESEL (albo NIP i datę urodzenia)
  • kwotę przychodu, którą wskazałeś w PIT za rok 2018
  • jedną z kwot przychodu za 2019 rok, którą znajdziesz w jednej z informacji od płatników (np. twojego pracodawcy), np. PIT-11 i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z deklaracji za 2018 rok

Jeśli posiadamy Profil Zaufany, wystarczy przygotować dane logowania do Profilu Zaufanego. Po przejściu na kolejną stronę można skorzystać ze swoich danych podstawowych do logowania do Profilu Zaufanego (login/adres e-mail i hasło), zalogować się przez bankowość elektroniczną lub za pomocą certyfikatu kwalifikowanego.

Rozliczenie PIT za 2019 przez urząd skarbowy - od kiedy, jak złożyć e-PIT 2020?

Jak sprawdzić przygotowane zeznanie podatkowe przez urząd skarbowy online? [Logowanie do e-PIT]

Po zalogowaniu do usługi "Twój e-PIT" 2020 mamy do wyboru kilka możliwości, jak postępować z przygotowany przez urząd skarbowy rozliczeniem PIT online. Możemy:

  • zaakceptować przygotowane zeznanie,
  • zmienić sposób rozliczenia (przykładowo na wspólne z małżonkiem), zmienić lub wskazać organizację pożytku publicznego, zmienić dane ulgi na dzieci lub dodać ulgę, dodać inne dane (np. odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa),
  • odrzucić przygotowany PIT i albo wypełnić samodzielnie formularz w usłudze "e-PIT" albo rozliczyć się w innej formie,
  • nie zrobić nic - w tym wypadku 30 kwietnia nasze rozliczenie PIT 2020 przygotowane przez urząd skarbowy uznane zostanie uznane za złożone (wyjątkiem są sytuacje, w których rozliczyliśmy się wcześniej lub w innej formie).

Czy można samemu rozliczyć PIT za 2019 rok i jak to zrobić? [ROZLICZENIE PIT 2020]

Rozliczenie PIT 2020 przez urząd skarbowy online będzie możliwe od soboty, 15 lutego 2020 roku. Od tego dnia "Twój e-PIT" został udostępniony w serwisie podatki.gov.pl. 

Do kiedy zwrot podatku za 2019 rok? [TERMIN WYPŁAT 2020]

Zobacz także

RadioZET.pl/KP