Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Twój e-Pit nie działa - co się stało, czemu nie działa, kiedy zacznie działać?

18.02.2019 12:03

Od piątku według zapowiedzi Ministerstwa Finansów miała zacząć działać usługa Twój e-Pit. W serwisie po zalogowaniu można znaleźć przygotowane przez urząd skarbowy zeznanie podatkowe za rok 2018. Niestety, od kilku godzin nie wszyscy podatnicy mogą zalogować się w portalu Twój e-PIT. Dlaczego nie działa, co się stało i od kiedy będzie można zalogować się do serwisu? Sprawdzamy najnowsze informacje.

Twój e-Pit nie działa - co się stało, czemu nie działa, kiedy zacznie działać? [AWARIA SYSTEMU] fot. Shutterstock

Dlaczego Twój e-Pit nie działa i nie można się zalogować? Co się stało i kiedy będzie można skorzystać z serwisu? W piątek, 15 lutego 2019 roku według zapowiedzi miała zostać uruchomiona Twój e-Pit, jednak niestety nastąpiła awaria systemu i tylko nielicznym udało się zatwierdzić przygotowane przez urząd skarbowy zeznania podatkowe. Sprawdzamy szczegóły.

» Padły serwery portalu Twój e-PIT. Nie można się zalogować

Twój e-Pit nie działa - co się stało i czemu nie działa? [AWARIA SYSTEMU]

Z usługi "Twój e-Pit" po raz pierwszy można było skorzystać już kilka minut po północy w piątek, 15 lutego 2019 roku. Jak się okazało, niewielu osobom udało się sprawdzić informacje udostępniane w Portalu Podatkowym, ponieważ nastąpiła awaria systemu. Według informacji, które podawały serwisy internetowe, po godzinie 10.00 strona ponownie zaczęła działać. W sieci wciąż pojawiały się jednak wiadomości od osób, które nie mogły się zalogować i sprawdzić swój e-Pit.

» PIT 2019. Jak sprawdzić, czy urząd skarbowy rozliczył mój PIT?

Takie informacje pojawiały się między innymi na Twitterze. Użytkownicy komentowali, że "Twój e-Pit nie działa" i nie ma możliwości sprawdzenia swojego zeznania podatkowego za rok 2018. Problem udało się rozwiązać już po kilku godzinach i usługa Twój e-Pit znów zaczęła działać.

» Rewolucja w podatkach. Tłumaczymy, jak rozliczyć PIT-y po nowemu

Według pierwszych informacji, serwery resortu finansów nie wytrzymały tak wielu zapytań już w pierwszym dniu funkcjonowania nowej usługi. Właśnie z tego powodu wiele osób nie mogło zalogować się do portalu Twój e-Pit.

» Czy trzeba rozliczać PIT za 2018 rok w 2019 roku? [USŁUGA TWÓJ E-PIT]

Kiedy zacznie działać Twój e-Pit po awarii?

Usługa Twój e-Pit ponownie działa, dlatego w dowolnym momencie można sprawdzić przygotowane zeznanie podatkowe za rok 2018. Wiele osób chwali sobie takie rozwiązanie i jest zadowolone z działania portalu podatkowego.

Przypominamy, że jeśli nasza deklaracja została złożona w terminach 1.01 - 15.02, na zwrot podatku będziemy czekać maksymalnie do 1 kwietnia 2019 roku. Jeśli złożyliśmy Twój e-Pit i skorzystaliśmy z tej internetowej usługi, zwrot podatku otrzymamy maksymalnie w ciągu 45 dni. Zeznania podatkowe w 2019 roku można składać do 30 kwietnia.

» PIT 2019 - do kiedy się rozliczyć za 2018 rok? [TERMINARZ] 

» Rozliczenie PIT za 2018 przez urząd skarbowy - od kiedy, jak złożyć e-PIT 2019?

RadioZET.pl/KP

Oceń
Tagi