Zamknij

Tymek - kim jest Tymoteusz Bucki, raper i autor utworu "Język Ciała"?

Jolanta Waligóra
23.08.2019 13:17
Tymek - kim jest Tymoteusz Bucki, raper i autor utworu "Język Ciała"?
fot. Youtube/RENESANS

Kim jest Tymek? Tymoteusz Bucki, bo tak brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko, to raper, który stale zyskuje na popularności. Swoim utworem "Język ciała" na YouTube pokonał "Tamagotchi" Taco Hemingwaya i Quebonafide. Singiel Tymka ma już ponad 73 mln wyświetleń w serwisie. Szczegółowe informacje o karierze i życiu prywatnym Tymoteusza Buckiego, można znaleźć poniżej.

Kim jest Tymek? Wiek, wzrost, Instagram, "Język ciała", życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne informacje na temat coraz popularniejszego rapera Tymoteusza Buckiego, można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje o muzyku.

Tymek - wiek, wzrost, Instagram, życie prywatne

Tymek, a właściwie Tymoteusz Bucki, bo tak brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko, to raper, który stale zyskuje na popularności. Urodził się 28 października 1994 roku w Opolu. W 2019 skończy 25 lat. Co ciekawe, raper do 2011 roku mieszkał we Włoszech. Dopiero po przyjeździe do Polski zaczął swoją przygodę z muzyką. 

Tymek duży rozgłos zyskał dzięki gościnnej zwrotce w "Kalendarzach" u Pokahontaz. Od tamtego czasu zdążył wydać już trzy albumy. Pierwszy z nich, zatytułowany "JestemTymek", wydany został w 2017. Kilka miesięcy później, w tym samym roku, ukazał się jego drugi album "Sono", co z języka włoskiego oznacza "jestem". Trzeci natomiast "Klubowe" pojawił się w marcu 2019 roku. W 2018 Tymek został dwunastym Młodym Wilkiem Popkillera 6.

W swojej twórczości Tymoteusz Bucki inspiruje się legendami polskiego rocka czy bluesa - Czesławem Niemenem, Ryszardem Riedlem czy Markiem Grechutą. Na swoim koncie Tymek ma już współpracę ze znanymi raperami m.in. Smolastym czy TEDE.

O życiu prywatnym Tymka niewiele wiadomo. Raper ceni sobie swoją prywatność. 

Tymek na Instagramie figuruje pod nazwą: tymekjestemok. Obecnie obserwuje go blisko 100 tys. osób.

Tymek - kim jest Tymoteusz Bucki, raper i autor utworu "Język Ciała"?

Tymek, mimo młodego wieku, cieszy się dużą popularnością. Swoim utworem "Język ciała" na YouTube pokonał "Tamagotchi" Taco Hemingwaya i Quebonafide. Singiel Tymka "Języka Ciała" ma już ponad 73 mln wyświetleń w serwisie.

RadioZET.pl/JW