Zamknij

Urbanator to rozciągnięty na lata projekt artystyczny - odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 75 000 zł

Paweł Żurek
14.05.2020 16:50
Urbanator to rozciągnięty na lata projekt artystyczny - odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 75 000 zł

Urbanator to rozciągnięty na lata projekt artystyczny.. Odpowiedź na tak brzmiące pytanie z "Milionerów" oraz jej dokładne wyjaśnienie można znaleźć poniżej. Sprawdzamy także, czy uczestnik programu wybrał poprawny wariant, wygrał 75 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Urbanator to rozciągnięty na lata projekt artystyczny.. Prawidłową odpowiedź na pytanie z teleturnieju TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Urbanator to rozciągnięty na lata projekt artystyczny..  Pytanie z Milionerów za 75 000 zł

Pytanie z "Milionerów" brzmiało: "Urbanator to rozciągnięty na lata projekt artystyczny". 

Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A. Byłego rzecznika rządu PRL

B. Skrzypka i saksofonisty

C. Rozbudowy wsi

D. Gentryfikacji miast

Uczestnik programu TVN skorzystał z ostatnio koła ratunkowego, które zostało mu jeszcze do wykorzystania - telefonu do przyjaciela. Siedząca za słuchawką znajoma gracza nie znała jednak odpowiedzi na pytanie. Uczestnik zdecydował, że zaznaczy odpowiedź B.

Prawidłową odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero po przerwie na reklamy.

Jak doskwiera doskwier - odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 250 000 zł

Milionerzy - Urbanator to rozciągnięty na lata projekt artystyczny.. [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów jest B. Uczestnik zdobył 75 tys. złotych i mógł kontynuować walkę o milion złotych.

Urbanator to projekt muzyczny Michała Urbaniaka, polskiego skrzypka i saksofonisty. Muzyk w różnych składach nagrał łącznie trzy albumy, które nosiły nazwę Urbanator I, II i III. Ukazywały się one w 1994, 1996 i 2004 roku. Urbaniak zaangażował w ich nagrywanie m.in. Herbiego Hancocka, Marcusa Millera, Michaela Breckera, czy swoją córkę - Mikę Urbaniak. 

***

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.  

Starte ziemniaki i mąka to wszystko czego potrzebujemy na kluski - odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 500 000 zł

RadioZET.pl/PZ