Zamknij

Urszula Dudziak - WIEK, wzrost, mąż, dzieci, piosenki. Kim jest jurorka "The Voice Senior"?

Jolanta Waligóra
13.12.2019 15:40
Urszula Dudziak - WIEK, wzrost, mąż, dzieci, piosenki. Kim jest jurorka "The Voice Senior"?
fot. Piotr Molecki/East News

Urszula Dudziak to jurorka i trenerka nowego programu TVP "The Voice Senior". Na swoim koncie ma m.in. takie przeboje jak "Papaya" czy "Bolero". Co warto wiedzieć na temat polskiej piosenkarki? Szczegółowe informacje o karierze i życiu prywatnym Urszuli Dudziak, a także jej wiek i piosenki, można znaleźć poniżej.

Kim jest Urszula Dudziak? Wiek, wzrost, dzieci, mąż, piosenki, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat trenerki "The Voice Senior" TVP, można znaleźć w tym artykule.

Urszula Dudziak z The Voice Senior - kim jest jurorka?

Urszula Dudziak urodziła się w Straconce. To polska wokalistka i kompozytorka jazzowa. W dzieciństwie uczyła się gry na fortepianie, a jazzem zainteresowała się już w szkole średniej. W 1958 roku Urszula Dudziak została solistką zespołu Krzysztofa Komedy. Później współpracowała m.in. z orkiestrą Edwarda Czernego. W 1973 piosenkarka wyjechała do Nowego Jorku, gdzie występowała zarówno z Michałem Urbaniakiem, jak i solo. Koncertowała niemal w całych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. "Los Angeles Times" mianował ją Śpiewaczką Roku w 1979 roku. Przez pewien czas Urszula Dudziak związana była także z grupą "Vocal Summit". 

Urszula Dudziak przyjechała do Polski w 1985 roku. Od tej pory piosenkarka często koncertuje w naszym kraju, występuje na festiwalach jazzowych i przyjmuje zaproszenia do programów telewizyjnych. Współpracuje również z Grażyną Auguścik, z którą koncertuje w Polsce i w Stanach Zjednoczonych.

W 2011 roku ukazała się książka Urszuli Dudziak - autobiografia pt. "Wyśpiewam wam wszystko".

Na jesieni w 2019 roku Urszula Dudziak będzie jurorką "The Voice Senior". Wśród trenerów znaleźli się także Alicja Majewska, Andrzej Piaseczny oraz Marek Piekarczyk.

Urszula Dudziak - wiek, wzrost, dzieci, mąż, piosenki, życie prywatne

Wiek Urszuli Dudziak to informacje, które szczególnie interesują wiele osób. Piosenkarka ma 76 lat - urodziła się 22 października 1943 roku. Na próżno szukać jednak w sieci informacji na temat wzrostu jurorki "The Voice Senior". Największym przebojem wokalistki jest utwór "Papaya". Piosenka Urszuli Dudziak z 1976 stała się w 2007 hitem na Filipinach, w Azji i Ameryce Południowej, gdzie dodano do niej charakterystyczny taniec "papaya dance". 

Pierwszym mężem Urszuli Dudziak był Michał Urbaniak, z którym ma dwie córki - Katarzynę i Mikę. Po rozwodzie piosenkarka przez cztery lata związana była z Jerzym Kosińskim, który w 1991 roku popełnił samobójstwo. W 1993 roku wyszła drugi raz za mąż za Szweda, kapitana żeglugi Benghta Dahllofa. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu. Obecnie od kilku lat Urszula Dudziak związana jest z Bogdanem Tłomińskim.

Warto także wspomnieć, że w 2008 roku u Urszuli Dudziak wykryto nowotwór piersi, przez co konieczna była amputacja. Mimo to piosenkarka nie poddała się i pokonała chorobę.

RadioZET.pl/JW