Zamknij

Uszaki i jaja to meble. Które z tych? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

Karolina Piotrowska
10.07.2019 14:23
Uszaki i jaja to meble. Które z tych? Odpowiedź na pytanie z Milionerów
fot. screen / player.pl

Co to jest uszak i jajo? Odpowiedź na pytanie z Milionerów i jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczce udało się odpowiedzieć poprawnie na pytanie: "Uszaki i jaja to meble. Które z tych?".

Uszaki i jaja to meble. Które z tych? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie, czyli co to jest uszak, jajo i jakie to meble.

Co nie jest prawdą o statui Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro? [MILIONERZY]

Uszaki i jaja to meble. Które z tych? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów": "Uszaki i jaja to meble. Które z tych?" w pierwszej chwili nie była oczywista dla uczestniczki. Miała ona do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. wieszaki 

B. fotele 

C. stoły 

D. sekretarzyki

Po przeanalizowaniu wszystkich odpowiedzi, choć nadal nie była pewna, uczestniczka postanowiła zaznaczyć odpowiedź B, czyli fotele.

MILIONERZY - Uszaki i jaja to meble. Które z tych? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów", "Uszaki i jaja to meble. Które z tych?", to B, czyli fotele. Dzięki temu uczestniczka wygrała 20 tysięcy złotych i będzie kontynuować grę w kolejnym odcinku programu.

Nazwa "uszak" wzięła się od bocznych listew na wysokim oparciu, które dawniej chroniły przed powiewami zimnego powietrza, a wyglądem przypominają uszy. Nazwa "jajo" również pochodzi od kształtu tego fotela.

Gdzie człowiek o tej samej masie będzie miał najmniejszy ciężar? [MILIONERZY]

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/KP