Zamknij

Valhalla - kiedy premiera serialu Netflix i co wiadomo o kontynuacji Wikingów?

Karolina Piotrowska
07.01.2020 14:39
Valhalla - kiedy premiera serialu Netflix i co wiadomo o kontynuacji Wikingów?
fot. Youtube / HISTORY

Jeszcze w listopadzie 2019 roku, czyli tuż przed premierą ostatniego sezonu "Wikingowów", w sieci pojawiły się pierwsze potwierdzone informacje na temat kontynuacji serialu. Wiemy już, że powstanie spin-off zatytułowany "Valhalla". Sprawdzamy szczegóły na ten temat, czyli m.in. kiedy premiera i co już wiadomo o fabule.

Valhalla - kiedy premiera serialu Netflix i co wiadomo o kontynuacji Wikingów? Sprawdzamy pierwsze potwierdzone informacje na temat produkcji, jaka jest data premiery serialu "Valhalla" i o czym będzie kontynuacja.

Valhalla - kiedy premiera spin-offu Wikingów?

W połowie listopada w serwisie The Hollywood Reporter został opublikowany artykuł, w którym pojawiły się pierwsze szczegóły dotyczące kontynuacji serialu "Wikingowie". Zgodnie z informacjami, na platformie Netflix pojawi się nowa produkcja zatytułowana "Vikings: Valhalla".

Będzie to spin-off oryginalnej serii. Jak na razie nie wiadomo jednak, kiedy ma nastąpić premiera serialu "Valhalla"

Ile kosztuje Netflix? CENA za rok, miesięcznie, na 2 osoby, na 1 osobę

O czym będzie Valhalla i co już wiadomo o kontynuacji serialu?

Jak poinformował Deadline, Netflix zamówił 24 odcinki serialu. Prawdopodobnie będą one podzielone na 2 lub 3 sezony. Serwis prawa do produkcji nabył od twórcy oryginalnej serii Michaela Hirsta i studia MGM Television, którzy otoczą nowe widowisko pieczą producencką.

Akcja serialu "Valhalla" zostanie osadzona 100 lat po wydarzeniach z "Wikingów". Wśród postaci mają pojawić się m.in. Leif Erikson, Freydis i Harald Harada oraz angielski król, Wilhelm Zdobywca.

– "Vikings: Valhalla" zapowiada wszystko to, za co fani uwielbiają franczyzę: tętniące serce, niepowstrzymaną akcję zakorzenioną w bogatych postaciach i dramatyczną opowieść, która rzuca światło na rodzinę, lojalność i moc – powiedział Channing Dungey, wiceprezes Netflixa w dziale produkcji oryginalnych.

Ostatni, 6. sezon serialu zadebiutował w Polsce w czwartek, 5 grudnia 2019 roku na kanale History. Łącznie wyemitowanych zostanie 20 odcinków, które zostały podzielone na dwie serie po 10 epizodów. 

RadioZET.pl/popkulturysci.pl/KP